Vieną tiltą stato, kas tvarkys kitą?

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Pėsčiųjų tilto statybos darbų atlikta už 200 tūkstančių eurų.
Žagarėje sparčiai statomas daug diskusijų sukėlęs pėsčiųjų tiltas per Švėtės upę. Vieni juo džiaugiasi, kiti tebeabejoja dėl kainos, treti kelia klausimą: o kaip bus su kitu tiltu Aušros gatvėje? Turistų lankomoje vietoje ties betonine užtvanka esančio tilto turėklai atrodo varganai, o vietomis gal net pavojingai.
Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Tilto ties betonine užtvanka turėklai jau atrodo varganai, bet statinys priklauso Automobilių kelių direkcijai ir žinoma tik tiek, kad kol kas ji renka duomenis apie Joniškio rajone esančių tiltų būklę.

Žagarės gyventojai stebi, kaip kyla buvusio beždžionių liepto vietoje per Švėtę link vietinių vadinamosios Barboros bažnytėlės statomas pėsčiųjų tiltas. Statybininkai dirba ir karantino metu. Prieš gerą savaitę buvo pritvirtintos turėklų konstrukcijos.

Vietos gyventojai tarpusavyje vis dar nesutaria, ar tikrai reikalingas toks brangus, 300 tūkstančių kainuosiantis tiltas. Juos domina ir kiek darbų jau atlikta? Ar tiltas bus pastatytas iki Vyšnių festivalio, jei karantinas baigsis ir jis apskritai šiemet įvyks?

Joniškio rajono savivaldybės administracija atsakė, kad „šiuo metu, vykstant tilto statybai, papildomi darbai, nenumatyti projekte, nebuvo atliekami, atlikta darbų už 200 tūkstančių eurų su PVM.“ Darbus numatoma užbaigti iki 2020 metų liepos mėnesio pabaigos. Jie buvo pradėti 2019 metų pabaigoje. Dirba UAB „Viadukas“, statybos darbų vertė – 312 292,77 eurų su PVM.

Žagariečiai diskutuodami socialiniame tinkle iškėlė ir kito tilto, kuris kerta upę ties vadinamuoju „bliūdu“ (betonine užtvanka) Aušros gatvėje problemą. Teiraujamasi, ar jo nesiruošiama tvarkyti, nes dar praeis metai kiti ir metaliniai turėklai nulėks į upę, nes yra jau išpuvę, vietomis rūdžių išgraužti gabalais. Skaitytojai klausia, ar apie to tilto būklę kas nors žinoma ir ar galvojama jį tvarkyti? Vadinamasis Žagarės „bliūdas“ – vienas iš turistų lankomų objektų, todėl žmonės mano, kad verta juo pasirūpinti.

Į šiuo redakcijos pateiktus klausimus Kanceliarijos skyriaus vedėja Rasa Lapukienė, teikianti ir viešųjų ryšių paslaugas, atsakė, kad minimas tiltas yra rajoninio kelio Augstkalnė – Žagarė dalis. Kelias priklauso ne Savivaldybei, o Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau – LAKD). Turimais duomenimis, LAKD šiuo metu renka ir sistemina informaciją apie visų Joniškio rajone esančių tiltų būklę.