Joniškis bando sekti Vilniaus pavyzdžiu

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Joniškio rajono savivaldybė atleis nuo rinkliavos kavines, valgyklas ir kitus verslininkus, kurie miestelėnams ir rajono gyventojams maitinimo paslaugas teikia lauke.
Joniškio rajono savivaldybė atleis nuo rinkliavos kavines, valgyklas ir kitus verslininkus, kurie miestelėnams ir rajono gyventojams maitinimo paslaugas šiemet teiks lauke. Karantino sąlygomis kol kas tik lauko maitinimas yra leidžiamas. Pasak rajono Tarybos nario Mindaugo Balčiūno, šiuo sprendimu, kuris „nukopijuotas nuo Vilniaus“, bandoma sekti sostinės pavyzdžiu ir pastangos pagirtinos, tačiau dar reiktų sudaryti sąlygas tokias paslaugas teikti gyventojams jaukiose vietose, o ne tik kažkur ant šaligatvių, kur dulkės ir abejotina higiena.

Joniškio rajono taryba pritarė skubos tvarka Savivaldybės administracijos parengtam sprendimo projektui atleisti viešojo maitinimo paslaugų teikėjus nuo rinkliavos, dirbant lauke. Dėl ypatingos sprendimo skubos priekaištus išreiškė Konstruktyviosios opozicinės frakcijos atstovės Rimantė Misiūnienė ir Nijolė Valuckienė, nes nebuvo galimybės spėti su klausimu net susipažinti, tai kaip už jį balsuoti. Projektas pateiktas nesilaikant numatyto 24 valandų termino, vėliau meras Vitalijus Gailius argumentavo, kad ekstremaliomis sąlygomis, kokios dabar yra, tai leistina pagal reglamentą.

Administracijos direktorė Valė Kulvinskienė, pristatydama sprendimo projektą paaiškino: kadangi kol kas valgyklos, kavinės, restoranai dirbti įprastai negali, jiems leidžiama priimti klientus tik lauke įrengus staliukus, taip bandoma vietos verslininkus paskatinti.

Pastebima, kad ir atlaisvinus karantino sąlygas nematyti rimtesnės lauko kavinių veiklos, nes galbūt ir gyventojai dar įsibauginę, ir oro sąlygos nelabai palankios, nes pavasaris šaltokas ir vėjuotas. Tad atleidimas nuo mėnesinės rinkliavos – 29 eurų, nebus didelis praradimas rajono biudžetui, o maitinimo įstaigoms ir karantinui pasibaigus gal bus paskata. Atleisti verslininkus nuo šio mokesčio numatoma visus šiuos metus.

Rajono Tarybos narys Mindaugas Balčiūnas pastebėjo, kad šis sprendimo projektas „nukopijuotas nuo Vilniaus“, galbūt todėl, kad Administracijos direktorė vilnietė. Iniciatyva gera, tačiau, Tarybos nario nuomone, Joniškio mieste kol kas nelabai yra tokiai prekybai ir maitinimui tinkamų vietų, nes sėdėti ant šaligatvių greta judriausių gatvių, kur pilna dulkių, gal ne pati geriausia higiena.

Pasisakiusiojo teigimu, reiktų sudaryti daugiau sąlygų, pavyzdžiui, galimybių pasijungti elektrą, kad maitinimo paslaugas įmonės galėtų teikti kur kas patrauklesnėse ir malonesnėse gyventojams gamtos apsupties vietose, pavyzdžiui, miesto parke ar poilsio zonoje. Kol kas tokių lauko maitinimo punktų Joniškyje nėra nė vieno ir apskritai rajone, išskyrus, vandens pramogų centro Žagarėje savininką Igorį Sapožinkovą, kuris ruošiasi ir maitinimo paslaugas šią vasarą teikti prie Žvelgaičių ežero.

Administracijos direktorė Valė Kulvinskienė paaiškino, kad nesiūloma prekiauti ant gatvės. Yra savivaldybės nustatyta tvarka, kuri reglamentuoja prekybos ir paslaugų vietas rajone, o minėtoje tvarkoje numatyta galimybė seniūnijoms išduoti leidimus prekiauti ir kitose vietose negu yra įtrauktos apraše.

„Bet kur, bet kurioje vietoje už medžio neišduos, bet kalbame apie tai, kad verslininkai negali maitinimo paslaugų teikti viduje, tad skatiname išeiti už savo patalpų ribų. Dideli miestai atveria erdves, kiek įmanoma“, – sakė V. Kulvinskienė.