Gitano Nausėdos inauguracijos ceremonija kainuos apie 60 tūkstančių eurų

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.
Liepos 12-ąją Vilniuje vyksianti išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos ceremonija, išankstiniais skaičiavimais, kainuos apie 60 tūkstančių eurų, o jos metu, kaip informavo Prezidentūra, netrūks išskirtinumų.

G. Nausėdos rinkimų štabo vadovė Algė Budrytė pranešė, kad pagrindinė Prezidento rūmų perdavimo ceremonija vyks Daukanto aikštėje, kurioje G. Nausėda sakys kalbą. Dieną pakeliui į parlamentą G. Nausėda aplankys ir patriarcho Jono Basanavičiaus paminklą, o Vyriausybės įgaliojimų perdavimas bus organizuojamas Prezidentūroje.
Ceremonijos dieną Nepriklausomybės aikštėje vyks ir ginkluotųjų pajėgų prezidento pasveikinimas, kurio metu, pasidžiaugė A. Budrytė, dalyvaus ir šimtmetį mininčios Lietuvos šaulių pajėgos. Taip pat bus aukojamos ir šv. Mišios Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo akikatedroje bazilikoje, kuriose galės dalyvauti visi norintieji.
"Iškilmes siekiame padaryti demokratiškas, atviras, siekiame, kad tai būtų kvietimas ir padrąsinimas kiekvienam iš mūsų aktyviau dalyvauti Lietuvos gerovės valstybės kūrime. Lietuva yra mūsų visų", – Prezidentūroje ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėdos štabo vadovė.
Pasak jos, Prezidentūra kvies inauguracijų iškilmių dalimi tapti ir kultūrinius židinius – muziejus, kultūros centrus, bibliotekas bei kitas kultūrines įstaigas. Anot A. Budrytės, šios įstaigos kviečiamos savo bendruomenėms suorganizuoti galimybes stebėti Lietuvos radijo ir televizijos transliuojamą inauguraciją bei prisijungti organizuojamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis ar ekskursijomis, skatinančiomis geriau pažinti valstybę.
G. Nausėdos prezidentinės inauguracijos išskirtinumas, pasak A. Budrytės, bus G. Nausėdos bei pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės apsilankymas prie J. Basanavičiaus paminklo. Išskirtinumų, anot jos, bus ir tradicinėje vėliavų ceremonijoje, vyksiančioje Katedros aikštėje, nes, pažymėjo ji, kviečiamos yra ir užsienio lietuvių delegacijos.
"Tai yra programos dalis, atspindinti mūsų bendrą koncepciją - miestų ir miestelių, taip pat užsienio lietuvių vėliavų ceremonija, kuria siekiama sujungti visą Lietuvą", – sakė būsimojo prezidento štabo vadovė.
Oficialią dalį vainikuos šventinis koncertas, kurio dalyviai, informuota ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje, bus atstovaujantys visai Lietuvai – koncertuosiantys atlikėjai yra gimę skirtingose Lietuvos apskrityse. Vis dėlto konkretūs atlikėjų vardai kol kas neįvardijami, tačiau jie, pabrėžė G. Nausėdos komandos atstovė, visi, išskyrus vieną, sutiko koncertuoti nemokamai.
"Palikime intrigą, kad sustiprintume laukimo jausmą", – neatskleidusi konkrečių atlikėjų, sakė A. Budrytė.
Pasak jos, pasirinkta ceremonijos forma nebus pasekta Valdo Adamkaus pavyzdžiu organizuoti keturis inauguracinius pokylius. Vyks, anot jos, vienas renginys, taip siekiant parodyti glaudesnį santykį, dėmesį ir ryšį dalyvaujantiems.
"G. Nausėda yra G. Nausėda, naujasis prezidentas, ir manau, kad nebūtina kartoti to, kas buvo praeityje. Svarbu įgyvendinti tai, ką norėjo pasakyti prezidentas, ir šįsyk apsiribosime vienu pokyliu", - teigė A. Budrytė, pridūrusi, kad didžioji dalis kviestinių svečių yra nacionalinių premijų laureatai bei valstybinius apdovanojimus gavę žmonės.
"Tai yra iškilmingas priėmimas, kuriame pagrindinis akcentas bus ne puotai, o pokalbiams ir dėmesiui parodyti", – pridūrė G. Nausėdos komunikacijos atstovas Aistis Zabarauskas.
Naujojo prezidento komandos atstovai pažymėjo, kad inauguracijos rengimui siekiama neperžengti biudžeto ribų. Pasak A. Budrytės, šiuo metu yra vis dar ieškoma renginio maisto bei įrangos tiekėjų. Preliminariais skaičiavimais, informavo ji, visai inauguracijos ceremonijai siekiama skirti į 60 tūkstančių eurų.
G. Nausėdos komandos atstovai taip pat informavo, kad aukščiausio lygio užsienio vadovų buvo nuspręsta į inauguraciją nekviesti.
"Aukščiausio lygio užsienio vadovų nusprendėme nekviesti fiziškai dalyvauti, nes išrinktasis prezidentas nori daugiau laiko praleisti ir dėmesio skirti čia esantiems, tautai, paprastiems žmonėms", - sakė A. Budrytė.
Naujai išrinkto Lietuvos Respublikos prezidento G. Nausėdos inauguracija vyks liepos 12 dieną.