Ekologinės katastrofos nepavyko aptikti

Ekologinės katastrofos nepavyko aptikti

Ekologinės katastrofos nepavyko aptikti

Buvo pranešta, kad Kuršėnuose – ekologinė katastrofa, nuotekos liejasi į Ventą. Aplinkosaugininkams katastrofos požymių dar nepavyko aptikti.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Liūtis ardė keliukus

Ši žinia išgąsdino gyventojus, aplinkosaugininkus, vandens tiekimu ir nuotekų šalinimu užsiimančią „Kuršėnų vandenų“ bendrovę.

Šeštadienį Kuršėnuose daugiau kaip valandą pylė kaip iš kibiro. Vanduo iš aplinkinių gatvių srauniais upeliais bėgo žemyn į paventės pievas vedančiomis gatvelėmis. Jos baigiasi keliukais, kuriuos vanduo išraižė giliomis vagomis.

Tas pats atsitiko ir Žvejų gatvei, žemiau kurios yra nuotekų perpumpavimo siurblinė. Iš jos nuotekos Ventos dugne esančiu vamzdžiu varomos į kitapus upės esančius valymo įrengimus.

„Kai tokia liūtis, ką tu čia gali, žmogau... Juk vamzdžiai apskaičiuoti ne liūčiai, o surinkti ir išvalyti  nuotekas“, – sako UAB „Kuršėnų vandenys“ direktorius Algimantas Jonas Glodenis.

A. J. Glodenio teigimu, siaučiant stichijai, buvo dingusi elektra, nustojo veikti siurbliai. Nuotekos gal pusvalandį veržėsi pro šulinėlio, esančio šalia šios siurblinės, dangčio skylutes. Į aplinką, taigi ir į Ventą, galėjo patekti apie 5 kubinius metrus vandens atskiestų nuotekų. Bendrovės darbuotojai atvažiavo, įjungė antrą siurblį, ir grėsmės aplinkai nebeliko.

Vanduo dar bus tiriamas

Vakar siurblinę bei pievą žemiau jos, paventyje, apžiūrėjo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Ramūnas Špukas ir šio departamento Šiaulių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Artūras Petrauskas.

Nuotekų žymių ir žolėje šalia šulinėlio, ir toliau nuo jo nesimatė.

A. J. Glodenis mano, kad jeigu čia smarkiai būtų bėgusios nuotekos, žolė būtų buvusi suniokota: „Juk aš jos tai neatsodinau“.

Taip pat nepastebėta, kad nuotekos būtų užteršusios Ventą. Aplinkosaugininkų teigimu, apie vandens užterštumą galima spręsti iš žuvų elgesio – jos plauktų prieš srovę, ieškotų geresnio vandens. O silpnesnės jau gulėtų pilvais į viršų.

Žvejai vakar teigė Ventoje nepastebėję nė vienos nugaišusios žuvies.

R. Špukas ir A. Petrauskas, apžiūrėję paventį, išvyko keliose upės vietose paimti vandens mėginių. Jis bus ištirtas.

Autoriaus nuotr.

ARGUMENTAS: „Kuršėnų vandenų“ bendrovės direktorius Algimantas Jonas Glodenis sako, kad iš šio šulinėlio kurį laiką bėgusios nuotekos nepaliko žymių net ant šalia augančios žolės.

STICHIJA: Keliuką šalia siurblinės išgraužė vanduo.

TIKRINTOJAI: Aplinkosaugininkai Artūras Petrauskas (kairėje) ir Ramūnas Špukas dar kol kas nenustatė, ar gamtai padaryta žala.