Dėl COVID-19 plitimo ligoninė riboja planinę pagalbą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl didelio COVID-19 ligonių skaičiaus laikinai riboja planinę chirurginę pagalbą.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis COVID-19 labiausiai plinta Klaipėdos ir Šiaulių regionuose. Penktadienį skelbta, kad Šiauliuose sergamumas koronaviruso infekcija pakilo iki 434 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Apskrityje Šiaulius lenkia Joniškio rajonas, kur skaičiuojami 624 atvejai per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Geriausia situacija išlieka Kelmės rajone – 133 atvejai per dvi savaites, tenkantys 100 tūkstančių gyventojų.

Statistikos departamentas penktadienį skelbė, kad per parą Šiauliuose nustatyti 46 koronaviruso atvejai, Radviliškio rajone – 10, Šiaulių rajone – 9, Joniškio rajone – 7, Kelmės rajone – 3, Akmenės ir Pakruojo rajonuose po 1.

Regione vis daugėjant sergančiųjų „kovidu“, pildosi ir Respublikinė Šiaulių ligoninė. Rugsėjo 9 dieną čia buvo gydomi 74 „kovidiniai“ pacientai nuo 24 iki 81 metų. 12šių ligonių serga itin sunkiai ir yra gydomi Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

Moters ir vaiko klinikoje nuo COVID-19 gydomi 4 vaikai, vienas jų – reanimacijoje.

Respublikinė Šiaulių ligoninė skelbia, kad reaguodama į situaciją, plečia „kovidinius“ skyrius ir perorganizuoja planinį darbą – laikinai ribojamos planinės chirurgijos paslaugos, plečiamas Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius papildant jį 6 lovomis. Šiuo metu COVID-19 infekcija sergantiems pacientams gydymo įstaigoje yra skirti 3 skyriai su 86 lovomis. Iš jų 18 lovų COVID-19 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Planinės operacijos, tam tikros procedūros ligoninėje laikinai ribojamos, pacientai informuojami apie laikinai atšauktas operacijas, procedūras. Žadama, jog pasikeitus epidemiologinei situacijai, su šiais pacientais bus susisiekta. Visa kita pagalba Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientams kol kas teikiama įprasta tvarka.

Ligoninės vadovybė džiaugiasi, kad įstaigai gydyti „kovidinius“ pacientus padeda atraminės šiaurės Lietuvos regiono ligoninės. COVID-19 liga sergantiems pacientams sparčiai pildosi atidaryti skyriai ir reanimacijos lovos Mažeikių, Telšių, Joniškio, Plungės rajonų ligoninėse.