COVID-19 Šiauliuose: dar viena mirtis ir sveikstantys pacientai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika kalbėjo, kad vakar mirusio paciento ligos atvejas buvo nestandartinis.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vakar nustatyta jau antroji, o šalyje – septynioliktoji – mirtis dėl COVID-19. 62 metų Šiaulių rajono Gruzdžių miestelio gyventojui ši diagnozė buvo nustatyta jau po mirties. Vieną sunkų ligonį pavyko išgelbėti

Užsikrėtė iš namų niekur nėjęs vyras

Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika šį atveją įvardijo kaip nestandartinį ir pasidžiaugė, kad buvo laikomasi visų patvirtintų algoritmų, todėl išvengta medikų užsikrėtimo.

Vadovas pasakojo, kad pacientas gyveno vienas, niekur nevaikščiojo, o maisto jam parūpindavo sūnus. Vyras medikams pasakojo, kad tėvas apie 30 metų nesilankė pas gydytojus, nes esą jų bijojo.

Pacientas į Šiaulių ligoninę buvo atvežtas ketvirtadienį per pietus. Sūnus tą dieną negalėjo tėvui prisiskambinti. Sunerimęs nuvažiavo į namus, rado juos sujauktus, buvo sunku su tėvu susikalbėti, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai. Sūnus iškvietė greitąją, kuri atvyko su visomis apsaugos priemonėmis.

„Pacientas turėjo tokius nusiskundimus, kurie galimi dėl įvairiausių ligų. Tik noriu pasidžiaugti, kad pagal mūsų visus algoritmus suveikė visi veiksmai. Pacientas buvo atvežtas į COVID-19 pacientų skyrių. Atlikome reikalingus tyrimus, buvo rastas plaučių uždegimas, prieširdžių virpėjimas, širdies nepakankamumo požymiai“, – kalbėjo direktorius.

R. Mažeika pasakojo, kad pacientas buvo ir toliau tiriamas, saugiai nuvežtas atlikti kompiuterinio tomografo tyrimą. Tačiau tada jį ištiko staigi klinikinė mirtis. Iškviestai reanimatologų komandai atgaivinti žmogaus jau nebepavyko. Po mirties pacientui padarytas COVID-19 testas ir penktadienio rytą paaiškėjo, kad jis teigiamas. Tokiu atveju mirties priežastimi įvardijama koronavirusinė infekcija.

Ligoninės direktorius akcentavo, kad visas personalas, kuris dirbo su pacientu, dėvėjo apsaugos priemones. Apie mirusio žmogaus kontaktus informaciją renka Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Labai įdomus ir keistas atvejis, kadangi mažas miestelis, žmogus buvo namuose, o iš kur virusas – neaišku“, – sakė R. Mažeika, pridūręs, kad pacientas buvo iš rizikos grupės, nes jam per 60 metų.

Sveiksta buvęs kritinės būklės pacientas

Apgailestavęs dėl netekties, R. Mažeika pasidžiaugė, kad sveiksta reanimacijoje gydytas sunkus ligonis. Jis buvo kritinės būklės, tačiau penktadienį jis jau buvo sąmoningas ir jam ruoštasi atjungti dirbtinę plaučių ventiliaciją. Tolimesniam gydymui šis pacientas perkeliamas į Infekcinių ligų skyrių. Reanimacijos skyriuje gydomi dar du pacientai.

Ligoninės vadovas informavo, kad vakar Infekcinių ligų skyriuje dėl COVID-19 buvo gydomi 4 pacientai, tačiau 2 iš jų ruoštasi išleisti namo. Kiti du atvejai – vidutinio sunkumo. Didžioji dauguma ligoninės gydytų koronavirusinės infekcijos atvejų iš Joniškio.

Medikams išmokėti atlyginimai su priedais

Gera žinia R. Mažeika įvardino tai, kad penktadienį ligoninės medikams išmokėti atlyginimai su visais žadėtais priedais. Priedai sureitinguoti pagal darbo rizikos laipsnį ir prasideda nuo 100 procentų.

„Kita maloni žinia, kad gauname paramos, ir šiandien gavome pusę tonos karpių. Tuos karpius paskirstėme tiems darbuotojams, kurie kovoja su virusu“, – naujienomis pasidalijo R. Mažeika.

Ligoninės vadovas įvardijo, kad COVID-19 epidemijos valdymo priemonėms ligoninė išleido jau per 2 milijonus eurų.

Ligoninės laboratorija per parą atlieka apie 300 tyrimų dėl koronaviruso. R. Mažeika tikino, kad tyrimų srautai yra sureguliuoti, atsilikimo nėra.

Komentarai

jonas    Šeš, 2020-04-11 / 09:43
ponas Mazeika, tai kokiais vaistais jus gydote, nes visi medikai trimitoja kad vaistu nuo siauciancio viruso nera?
Jucius    Šeš, 2020-04-11 / 20:43
ar tikrai tiesą sakot ???? kažkodėl abejoju tuo vadinamo pono Mažeikos papliurpimais ...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.