COVID-19 sergamumas nežymiai ūgtelėjo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiau­lių ap­skri­ty­je per pa­rą nu­sta­ty­ti 87 nau­ji ko­ro­na­vi­ru­so at­ve­jai.
Savaitės pradžia pradžiugino gerokai sumažėjusiais naujų COVID-19 atvejų skaičiais, tačiau trečiadienį šalyje ir vėl praneša apie naujai užsikrėtusius 1278 atvejus. Tai keliais procentais daugiau nei prieš savaitę tuo pačiu metu. 24 ligoniai nuo 30 iki 99 metų mirė.

Šiaulių apskrityje per parą nustatyti 87 nauji koronaviruso atvejai (buvo sumažėję iki 70): Šiauliuose – 44, Šiaulių rajone – 12, Akmenės ir Kelmės rajonuose – po 4, Joniškio rajone – 9, Pakruojo ir Radviliškio rajonuose po 7.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša apie dešimt naujų COVID-19 ligos atvejų, nustatytų praėjusią parą, kurie epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu popieriaus ir kartono gamybos įmonėje Šiauliuose. Iš viso su protrūkiu siejama 16 koronavirusinės infekcijos atvejų, registruotų nuo sausio vidurio.

Šiauliuose COVID-19 jau persirgo beveik 7 tūkstančiai gyventojų. 1248 serga šiuo metu, o 169 žmonių gyvybes koronavirusas pražudė. Dviejų savaičių naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių žmonių mieste siekia 398 ir nuo gruodžio vidurio yra sumažėjęs apie 5 kartus.

Savaitės pradžioje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydėsi perpus mažiau „kovidinių“ pacientų, nei gruodžio viduryje – 64. Visiems jiems reikalingos deguonies kaukės. Reanimacijoje buvo gydoma 19 sunkių koronavirusu užsikrėtusių ligonių. Laikinai nedarbingi dėl COVID-19 ligoninėje buvo 16 medikų: 5 gydytojai ir 11 slaugytojų.