COVID-19: serga – mažiau, saviizoliacijoje – daugiau

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Savivaldybės transportu vežami gyventojai į mobilųjį punktą COVID-19 tyrimui, tačiau norintys pasidaryti antikūnų testą, turi nuvykti patys.
Sergamumas COVID-19 Šiaulių regione toliau mažėja, tačiau gyventojų ir toliau prašoma neatsipalaiduoti. Daugėja asmenų, esančių saviizoliacijoje. Šiaulius pasiekė trečiojo gamintojo vakcina nuo COVID-19. Ruošiamasi masiniam skiepijimui.

 

Stebimi COVID-19 židiniai dviejuose darželiuose

Apie mažėjanti koronaviruso infekcijų skaičių Šiaulių regione spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento patarėja, einanti vadovo pareigas, Simona Abromavičienė, perspėdama, kad būtina ir toliau laikytis visų saugumo priemonių.

Penktąją šių metų savaitę Šiaulių apskrityje užregistruotas 281 naujai COVID-19 užsikrėtęs gyventojas, ir tai yra 65 mažiau nei prieš savaitę. Šiaulių mieste nustatyti 135 nauji atvejai per praėjusią savaitę, Šiaulių rajone – 20, Akmenės rajone – 18, Joniškio rajone – 29, Kelmės rajone – 22, Pakruojo rajone – 8 ir Radviliškio rajone – 49.

Šiauliuose kasdien užregistruojama apie 20 naujų koronaviruso atvejų, o 2 savaičių atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų siekia 278,8.

Šiaulių apskrityje COVID-19 serga per 2300 gyventojų, iš jų 1119 – šiauliečiai.

S. Abromavičienė informavo, kad didesnių židinių Šiaulių apskrityje nestebima. Radviliškio rajone 11 žmonių susirgo siuvimo įmonėje, jos veikla sustabdyta. Nuo sausio mėnesio vis dar naujų atvejų atsiranda dviejuose Šiaulių miesto lopšeliuose-darželiuose: 8 atvejai užregistruoti „Bangelėje“, 4 – „Pasakoje“.

Ligoninės skyriuje – 5 koronaviruso atvejai

Respublikinė Šiaulių ligoninė skelbia, kad čia gydomi 57 pacientai su patvirtinta COVID-19 infekcija., visi jie naudoja deguonies kaukes. Iki Nuo 29 iki 12 sumažėjo ir sunkių ligonių, kurie gydomi Intensyviosios terapijos skyriuje.

Pandemija nebegrasina ir ligoninės personalui. Dėl COVID-19 diagnozės laikinai nedarbingos 5 slaugytojos.

Nežiūrint to, NVSC praneša apie naują COVID-19 protrūkį Šiaulių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriuje. Čia koronavirusas nustatytas 5 pacientams.

Daugėja žmonių saviizoliacijoje

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė pranešė, kad Šiauliuose ir vėl auga saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius. Jei per savaitę skyriaus sąrašuose būdavo vidutiniškai po 320 saviizoliacijoje turinčių būti žmonių, tai šią savaitę sąrašas pasipildė iki beveik 500. Vedėja šio skaičiaus ūgtelėjimą sieja su Vyriausybės papildytu paveiktų šalių sąrašu, kuriame dabar jau ir vėl beveik visos Europos šalys. Didžioji dauguma Šiauliuose besiizoliuojančių asmenų – parvykę iš užsienio šalių.

R. Tijūnaitienė aiškina, kad saviizoliacijoje esantys asmenys yra tikrinami daugiau nei kartą per savaitę.

Vedėja apgailestavo, kad skyriaus darbuotojams tenka susidurti ir su piktybiškai saviizoliacijos reikalavimų nesilaikančiais asmenimis. Jie net neneigia, kad nesilaiko reikalavimų ir paliko saviizoliacijos vietą. 8 tokiems žmonėms pradėtos administracinės teisenos.

Anot Savivaldybės atstovės, pagerėjo situacija miesto įmonėse. Patikrinus 58 įmones, rimtų karantino reikalavimų pažeidimų nenustatyta.

Miesto koordinavimo skyrius organizuoja gyventojų pavežėjimą tyrimams į mobilųjį punktą ar Karščiavimo kliniką. Praėjusią savaitę tokia paslauga pasinaudojo 55 Šiaulių miesto gyventojai.

Vedėja pastebėjo, kad pastaruoju metu į skyrių kreipiasi žmonės, kurie nori nuvykti į mobilųjį punktą pasidaryti antikūnų testą. Savivaldybė tokių žmonių nevežioja, nes jie yra sveiki ir gali nuvykti patys. Paslauga teikiama tik tiems žmonėms, kurie gali būti užsikrėtę koronavirusu ir vyksta atlikti COVID-19 (PGR) testo.

R. Tijūnaitienė tikino, kad gerėja situacija ir su atvykusiais dirbti Šiauliuose iš tokių šalių, kaip Ukraina. Bent kartą per savaitę skyriaus specialistai kontroliuoja besiizoliuojančius bendrabutyje P. Višinskio gatvėje, kur atvykėliams nuomojami būstai.

Įrengtos skiepijimo kabinos arenoje

Kai Šiauliai gaus po 6000 vakcinos nuo COVID-19 dozių per savaitę, skiepijimas persikels į Šiaulių areną. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius informavo, kad arenoje tam jau paruoštos 8 vakcinavimo kabinos. Dvi Šiaulių poliklinikos per savaitę yra pajėgios paskiepyti po tūkstantį žmonių.

Šiuo metu vakcinos teikimas nėra pakankamai efektyvus. Pavaduotojas sakė, kad šią savaitę turėjo gauti 1500 dozių, tačiau penktadienį paaiškėjo, kad jų bus perpus mažiau. Pavaduotojas kalbėjo, kad yra žadama, jog didesnis kiekis vakcinos dozių Šiaulius pasieks vasario pabaigoje.

Mieste pradedama skiepyti jau trečiojo gamintojo – „AstraZeneca“ – vakcina. Ja rekomenduojama vakcinuoti asmenis iki 55 metų. V. Urbonavičius aiškino, kad ši vakcina bus naudojama švietimo darbuotojų, kurie turi tiesioginį kontaktą su vaikais, skiepijimui, atsižvelgiant į amžiaus apribojimą.