COVID-19 Lietuvoje: 3 322 nauji atvejai, 42 mirtys

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3322 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai ir 42 mirtys nuo šios infekcijos, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir Statistikos departamentas.

303 atvejai – Šiaulių apskrityje

1108 nauji atvejai registruoti Vilniaus, 566 – Kauno, 304 – Klaipėdos, 303 – Šiaulių, 276 – Alytaus, 212 – Utenos, 190 – Panevėžio, 136 – Marijampolės, 107 – Telšių ir 69 – Tauragės apskrityse. 51 atvejis kol kas dar nėra priskirtas jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo – šiuo metu registruota 146 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Praėjusią parą 19 koronavirusinės infekcijos atvejų buvo patvirtinta protrūkyje, susijusiame su Zarasų socialinės globos namais. Atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. 8 atvejai praėjusią parą buvo patvirtinti Meškuičių socialinės globos namuose Šiaulių rajone. Atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. Taip pat 8 atvejai buvo patvirtinti protrūkyje, susijusiame su Telšių rajone senelių globos namais. Visi atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. Su Druskininkų PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus protrūkiu siejami praėjusią parą patvirtinti 5 nauji atvejai. Vienas atvejis patvirtintas darbuotojui, kiti – pacientams. 5 atvejai buvo patvirtinti Dūseikių socialinės globos namuose Telšių rajone. Atvejai patvirtinti šių globos namų gyventojams. Po 2 atvejus buvo patvirtinta Kalvarijos socialinės globos namų ir Aknystos socialinės globos namų Utenos rajone protrūkiuose.

5 atvejai praėjusią parą buvo patvirtinti Regioninės Telšių ligoninės protrūkyje. Iš patvirtintų 5 atvejų 2 yra antriniai. Taip pat 5 atvejai buvo patvirtinti Troškūnų ligoninės protrūkyje. Po 3 atvejus užfiksuota Pasvalio, Visagino ir Vilkaviškio ligoninių protrūkiuose, po 2 – Anykščių, Druskininkų ir Radviliškio greitosios medicinos pagalbos centre.

4 atvejai praėjusią parą buvo užfiksuoti Šakių vaikų globos namų protrūkyje. Po 2 atvejus patvirtinta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Sintautų kultūros centro protrūkiuose.

3 atvejai praėjusią parą buvo patvirtinti pieno produktus gaminančioje įmonėje Marijampolėje. Taip pat 3 atvejai, iš kurių 2 yra antriniai, patvirtinti mėsos ruošimu ir prekyba užsiimančios įmonės protrūkyje Utenoje. 3 atvejai, iš kurių vienas antrinis, praėjusią parą buvo patvirtinti žuvų perdirbimo įmonės protrūkyje Raseinių rajone. Mažeikių rajone įsikūrusioje pieno produktų gamybą užsiimančioje įmonėje buvo patvirtinti 2 atvejai, iš jų 1 antrinis šeimoje. Taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta paukštienos mėsos gamyba užsiimančioje įmonėje Kaišiadorių rajone ir plastikų gamybos įmonėje Kaune. 

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 152.

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 5 312 pasveikusieji. Iš viso koronavirusu šalyje serga 65 047 žmonės.

Patikslino: 42 mirtys

Penktadienio rytą pranešęs apie praėjusią parą, ketvirtadienį, patvirtintas 130 mirčių, vėliau Statistikos departamentas patikslino, kad skelbiamas mirčių skaičius gali būti netikslus.

„Mirčių skaičius nuo COVID-19 kol kas imamas iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Tokį skaičių pateikė jų sistemos. Artimiausiu metu Lietuvos statistikos departamentas pereis prie mirčių nuo COVID-19 skelbimo tiesiai iš pirminio šaltinio – e. sveikatos sistemos. Gali būti, kad dalis 2020-12-31 mirčių nuo COVID-19 už ankstesnes dienas pateko į 31 dieną. Operatyvūs duomenys bus patikslinti per kelias dienas“, – sakoma Statistikos departamento pranešime.

Tai, kad 130 mirčių nustatyta ne per vieną parą, LRT radijui patvirtino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Austina Vžesniauskaitė. Pasak jos, kai kurios ligoninės suvedė užsilikusius duomenis, todėl kai kurios įtrauktos mirtys galėjo būti užfiksuotos ir daugiau nei prieš parą.

NVSC popietę informavo, kad praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 42 žmonės, dar apie 88 mirties atvejus pateikti pranešimai, kurių gydymo įstaigos nebuvo pateikusios laiku, kaip numatyta galiojančioje, Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintoje tvarkoje.