COVID-19 Lietuvoje: 1 239 nauji atvejai, 27 mirtys

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1239 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 380 iš jų registruoti Vilniaus, 246 – Kauno, 169 – Klaipėdos, 162 – Šiaulių, 73 – Panevėžio, 67 – Alytaus, 59 – Marijampolės, 51 – Utenos, – 11 Tauragės, 5 – Telšių apskrityse. 16 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Apskrityje reikšmingų protrūkių neužfiksuota

Per praėjusią parą pasveikusių žmonių nustatyta 587, mirė – 27, iš jų Šiaulių apskrityje – 5. Iš viso Lietuvoje, šio ryto duomenimis, koronavirusu serga 66 782 asmenys, Šiaulių apskrityje – 5 389.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo – šiuo metu registruota 52, skelbiama NVSC pranešime.

7 atvejai praėjusią parą patvirtinti su LSMU Kauno klinikomis siejamame protrūkyje. Du atvejai patvirtinti protrūkyje, siejamame su LSMU Kauno ligonine.

Taip pat po 2 atvejus patvirtinta protrūkiuose, siejamuose su Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis ir Respublikine Vilniaus universitetine ligonine.

Per praėjusią parą patvirtinti 2 atvejai, kurie siejami su Vilkaviškio pirminio sveikatos priežiūros centro protrūkiu. Iš viso šiame protrūkyje jau užregistruota 13 atvejų.

3 atvejai užfiksuoti Vilkaviškyje įsikūrusioje siuvimo įmonėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama viso 53 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.

Taip pat 3 atvejai praėjusią parą buvo patvirtinti Klaipėdos apskrityje įsikūrusioje statybos darbus atliekančioje įmonėje. Su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai.

Du atvejai praėjusią parą patvirtinti Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktus gaminančioje įmonėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama iš viso 13 atvejų.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 33.

Judėjimo ribojimai tęsis

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad judėjimo tarp savivaldybių ribojimas bus pratęstas.

„Susirinkome į Valstybės ekstremalių situacijų komisiją – deja, teigiamų poslinkių pandeminėje situacijoje Lietuvoje dar nėra pakankamai, nors jos pagreitis šiek tiek sulėtėjo. Virusui pirmiausia plintant židiniais, svarstomas judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pratęsimas. Ar bus pratęstas šiandien besibaigiąs judėjimo ribojimas? Deja, bus pratęstas, dar kartą įvertinant jo poveikį ir pandeminės situacijos tendencijas po dviejų savaičių“, – savo feisbuko paskyroje rašo A. Anušauskas.

ELTA primena, kad Naujųjų metų išvakarėse Lietuvoje trečią kartą buvo įvestas sugriežtintas judėjimo ribojimas tarp savivaldybių. Asmenims, kurie gudrauja ir piktybiškai nevykdo pareigūnų nurodymų, taikomos baudos nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtą planą, blokavimo postai prie įvažiavimų į savivaldybės įrengti iki sausio 3 d. 21 val.