COVID-19 lėtai traukiasi, gelbės vakcinavimo centras „Akropolyje“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose sergamumo Covid-19 rodiklis sudaro 68,7 atvejo 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų ir yra du kartus didesnis nei šalies vidurkis.
Šiauliuose sergamumas COVID-19 praėjusią savaitę mažėjo palyginti su ankstesne, bet mažėjo ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Vakcinavimui spartinti nuo liepos pirmosios atsidarys mobilus vakcinavimo centras prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

 

Už šalies vidurkį dukart didesnis sergamumas

Pirmadienį per spaudos konferenciją epidemiologinę situaciją Šiauliuose ir apskrityje apžvelgė Simona Abromavičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė.

Šiauliuose sergamumo COVID-19 rodiklis per 14 dienų yra net du kartus didesnis nei vidutinis šalyje ir didžiausias apskrityje bei tarp didžiųjų šalies miestų.

Per 14 dienų Šiauliuose 100 tūkstančių gyventojų tenka 68,7 atvejo, o šalyje sergamumo vidurkis – 31,3 atvejo.

Apskrityje Joniškio rajone 14 dienų sergamumo COVID-19 rodiklis išlieka aukštas – 49,2 atvejo, Pakruojo rajone vėl ūgtelėjo – iki 38,3 atvejo, Kelmės rajone – 32,2 atvejo, Akmenės rajone sumažėjo – iki 10,8 atvejo, Šiaulių rajone – 9,6 atvejo, Radviliškio rajone – 2,9 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

S. Abromavičienė informavo, jog per praėjusią savaitę įvežtinių atvejų nebuvo registruota. Nenustatytos užsikrėtimo priežastys 37, 8 procento naujai susirgusiųjų. Šeimose užsikrėtė 35,9 procento susirgusiųjų. Likusi dalis tenka užsikrėtimams darbovietėse ar dėl kitų priežasčių.

Per praėjusią savaitę nustatyti trys nauji COVID-19 židiniai: du Šiauliuose ir vienas Pakruojo rajone. Iš viso apskrityje dabar yra registruoti 6 aktualūs židiniai: keturi Šiauliuose ir po vieną Joniškio rajono ir Pakruojo rajono savivaldybėse.

Per praėjusią savaitę nustatyti keturi viruso mutacijos atvejai, iš viso regione nustatyta per 60 mutacijų atvejų.

„Dominuoja lietuviškoji atmaina B.1.620, nustatyti pavieniai britiškosios ir amerikietiškosios atmainų atvejai, – sakė S. Abromavičienė. – Indiškosios Delta atmainos atvejų nėra nustatyta.“

Skiepys ir „Akropolyje“

Šiauliečiai raginami skiepytis nuo COVID-19, nes vakcinacija pagrindinė priemonė valdyti viruso plitimą ir mažinti sergamumą.

Savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė per spaudos konferenciją informavo, jog yra visiškai pasiskiepyti ar bent vieną dozę gavę iš viso 42 174 miesto gyventojai, tai yra 41,4 procento. Iš jų 33 185 yra pasiskiepiję abiem dozėmis, tai sudaro 33,2 proc. gyventojų, o 8 389 kol kas pasiskiepiję viena doze, jie sudaro 8,2 proc. gyventojų.

Pagal amžiaus grupes daugiausia – apie 70 procentų – pasiskiepijo 65–79 metų šiauliečių. 55–64 metų ir 80 metų bei vyresnių asmenų pasiskiepijo 55 procentai. Amžiaus grupėse nuo 16 metų ir iki 54 metų bent viena vakcinos doze pasiskiepijo atitinkamai 34 proc. ir 44 proc. 12–15 metų vieną vakcinos dozę yra gavę 5,8 proc.

Praėjusią savaitę 5 145 šiauliečiai paskiepyti, iš jų didžioji dalis – 4 465 – skiepyti antrąja vakcinos doze.

„Turime pakankamai vakcinų, galima atvykti skiepytis ir be išankstinės registracijos, kviečiame skiepytis ir saugiai pasitikti rudenį, – pabrėžė V. Palčiauskienė. – Šią savaitę skiepysime visų keturių gamintojų vakcinomis, kurias galima pasirinkti. Galima registruotis elektroniniu būdu ar karštosios linijos telefonu 1808 arba tiesiog atvykti į vakcinavimo centrą su asmens dokumentu. Tik sekti kokia vakcina kokią dieną skiepijama.“

Ji informavo, jog nuo praeitos savaitės yra likę nepanaudotų per 6 500 vakcinų dozių (išskyrus „Janssen“ vakcinų). Šią savaitę numatoma gauti trijų gamintojų (tarp jų ir „Janssen“) vakcinų – iš viso per 4 000 vakcinų dozių.

Vakcinavimo centre antradienį, trečiadienį, penktadienį bus skiepijama nuo 8 val. iki 15 val., ketvirtadienį 8–19 valandą, šeštadienį nuo 9 val. iki 15 val.

Praeitos savaitės patirtis rodo, jog eilių nesusidaro. Be išankstinės registracijos per visą savaitę skiepijosi tik 227 asmenys.

Nuo liepos 1 dienos atsidaro mobilusis skiepijimo centras Šiaulių „Akropolyje“. Jis įsikurs prie Aido g. įėjimo ir veiks ketvirtadienį, penktadienį nuo 14 iki 19 val., o šeštadienį nuo 10 val. iki 14 val.

„65 metų ir vyresni asmenys kviečiami skambinti telefonu 1863 dėl skiepijimosi, bus tariamasi, ar atvykti pas juos į namus, ar nuvežti į vakcinavimo vietą, – informavo V. Palčiauskienė. – Kviečiame ir įmonėse nepalikti vakcinavimo savieigai, kreiptis į mus dėl organizuoto skiepijimo.“

Vakcinuotojai atvyksta skiepyti į įmones, kai susidaro 30 norinčių skiepytis grupė. Praeitą savaitę skiepijimų įmonėse nebuvo, bet buvo padėta mažesnių įmonių darbuotojams organizuotai nuvykti į vakcinavimo vietą.