COVID-19: daugėja ir besitestuojančių, ir sergančiųjų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nuo pirmadienio pradėjus nepasiskiepijusių gamybos įmonių darbuotojų testavimą, išaugo mobiliojo punkto apkrovimas.
COVID-19 ir toliau diagnozuojamas vis daugiau Šiaulių apskrities gyventojų. Liga plinta tarp moksleivių. Privalomas testavimas pradedamas gamybos įmonių darbuotojams.

 

Su peršalimo simptomais į kolektyvus reikėtų neiti

Šiaulių regione ir toliau daugėja sergančiųjų COVID-19. Sergamumas šia liga Šiauliuose pasiekė 460 atvejų per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų. Per savaitę šis skaičius paaugo beveik 100 atvejų. Joniškio rajone sergamumo rodiklis priartėjo prie 700 atvejų ribos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė informavo, kad Šiaulių apskrityje nustatyti 33 „kovido“ židiniai, iš kurių 18 – Šiaulių mieste. Pusė protrūkių mieste įvyko gamybos įmonėse. COVID-19 židiniai nustatyti 5 ugdymo įstaigose.

Anot S. Abromavičienės, daugiau nei penktadalis Šiaulių apskrityje susirgusių asmenų – vaikai. Daugiausiai serga 10-14 metų vaikai. Specialistė dar kartą akcentavo, kad pajutus bent menkiausius peršalimo simptomus vaikų negalima leisti į kolektyvus. Tai yra pagrindinė „kovido“ plitimo ugdymo įstaigose priežastis.

Šiauliuose saviizoliacijoje jau yra per 1000 gyventojų.

Ligoninė perorganizavo darbą

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė pastebėjo, kad po didelio COVID-19 protrūkio praėjusią savaitę, šį pirmadienį tokių pacientų sumažėjo. Ligoninės skyriuose buvo gydomi 58 „kovidiniai“ pacientai, dar 9 – reanimacijoje. Iš viso tokiems pacientams ligoninėje įrengta 80 lovų, o reanimacijoje – 18. Ligoninėje gydomi 4 COVID-19 sergantys vaikai.

Praėjusią savaitę ligoninę užplūdus „kovidiniams“ pacientams, buvo perorganizuotas jos darbas. Dienos chirurgijos skyrius uždarytas, išskirstant pacientus į kitus skyrius, perskirstytas reanimatologų darbas. Planinės operacijos laikinai sustabdytos, tačiau jei „kovidinių“ ligonių skaičius stabilizuosis, šios paslaugos bus per dvi savaites atstatytos.

Šį savaitgalį Šiaulių ligoninėje mirė 4 koronavirusu užsikrėtę pacientai. Du iš jų buvo nesiskiepiję. Direktorė pasakojo, kad neišgyvenę ligoniai buvo 79–80 metų, turėjo kitų gretutinių ligų.

Pasak Č. Špūrienės, apie 95 procentus ligoninėje besigydančių „kovidinių“ pacientų yra nesiskiepiję.

Praėjusią savaitę ligoninės medikai skiepijosi trečiąja sustiprinančiąja vakcinos doze. Pirmą dieną pasiskiepijo apie 80 medikų, panašiai tiek vakcinuojama ir kitomis dienomis. Direktorė tikino, kad medikai skiepijasi noriai ir jau laukė trečiojo vakcinavimo.

Pradedami testuoti gamybos įmonių darbuotojai

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė pranešė, kad Šiauliuose nuo COVID-19 paskiepyta 59,3 procentai gyventojų. 64 asmenys (be ligoninės darbuotojų) pasiskiepijo trečiąja vakcinos doze.

Šią savaitę Šiauliuose bus galima skiepytis visomis vakcinomis, išskyrus „Janssen“. Šios populiariausios šiuo metu vakcinos šiauliečiai gali tikėtis sulaukti kitą savaitę.

V. Palčiauskienė informavo, kad skiepų kabinetai pradės veikti „Gintarinėje vaistinėje“. Pirmiausiai skiepyti pradės vaistinė šalia centrinio turgaus, o kitą savaitę prisijungs ir Medelyne.

Nuo rugsėjo 13 dienos privalomai periodiškai pradėti testuoti gamybos įmonių darbuotojai. Tai iškart padidino mobiliojo punkto apkrovimą. Skyriaus vedėja aiškino, kad prioritetas teikiamas COVID-19 simptomus jaučiantiems gyventojams. Testavimui dėl darbo laisvų vietų vakar buvo tik savaitės pabaigai.

Anot V. Palčiauskienės, jei mobiliajame punkte laisvų vietų testavimui trūks, darbuotojai turės kreiptis į privačias laboratorijas, kur testai bus apmokami pačių darbuotojų arba darbdavių lėšomis.

Nuo trečiadienio savikontrolės metodu bus pradedami testuoti apie 7 tūkstančiai moksleivių.