Apie COVID-19 Šiauliuose ir apskrityje

Redakcijos archyvo nuotr.
Penki Šiaulių ligoninės medikai po antro skiepo pajuto šalutinį poveikį.
Jau nuo metų pradžios kiekvieną pirmadienį spaudos konferencijoje Nacionalinio sveikatos centro Šiaulių departamento patarėja, laikinai einanti vadovo pareigas, Simona Abromavičienė mini vis mažesnius COVID-19 išplitimo skaičius. Trečiąją metų savaitę Šiaulių apskrityje nustatyta 417 naujų koronaviruso atvejų ir tai yra beveik 200 mažiau nei savaite anksčiau.

Beveik pusė naujai susirgusiųjų yra šiauliečiai –210. Šiaulių rajone nustatyti 33 nauji atvejai, Akmenės – 32, Joniškio – 31, Kelmės – 29, Pakruojo – 28, Radviliškio – 57.

Pirmadienį buvo paskelbta apie šalyje per parą nustatytą 541 naują COVID-19 atvejį. Šiauliuose koronavirusas diagnozuotas 5 gyventojams, Radviliškyje – 2, Šiaulių rajone – 1. Pakruojo, Kelmės, Joniškio ir Akmenės rajone nenustatyta nei vieno naujo atvejo.

Šiaulių miesto dviejų savaičių naujų atvejų 100 tūkstančių gyventojų rodiklis nukrito iki 435,4 atvejo. Lyginant su gruodžio mėnesio viduriu mieste sergamumas koronavirusu sumažėjo daugiau nei 4 kartus.

Šiaulių apskrityje šiuo metu COVID-19 serga šiek teik per 3000 gyventojų, o Šiauliuose – 1282.

Anot S. Abromavičienės, dauguma atvejų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios arba kontaktas įvykęs šeimoje.

Praėjusią savaitę nustatyti du nauji ligos židiniai sveikatos priežiūros įstaigose: pirminės sveikatos priežiūros centre ir Šiaulių ligoninės Chirurgijos skyriuje, kuriame serga 6 pacientai. Taip pat židiniai rusena gamybos įmonėse.

Nuo šio pirmadienio praplėstas paveiktų šalių sąrašas. Daugiausiai – tai šalys, kuriose nustatyti mutavusio koronaviruso atvejai. Atvykusiems asmenims privaloma turėti 48 valandas galiojantį tyrimo neigiamą rezultatą arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat jiems privaloma 14 dienos izoliacija. Praėjusią savaitę Šiauliuose naujų įvežtinių ligos atvejų neužfiksuota.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė informavo, kad vakar Šiauliuose saviizoliacijoje buvo 321 žmogus. 27 asmenys yra atvykę iš Jungtinės karalystės arba Šiaurės Airijos, kur plinta mutavęs virusas. Vienas iš jų izoliuojasi Savivaldybės patalpose. Anot vedėjos, saviizoliacijoje esantys asmenys tikrinami aktyviai.

Pastaruoju metus skyrius gauna nemažai pranešimų apie būriavimąsi parduotuvėse. Praėjusią savaitę patiktino 61 juridinį asmenį, administracinė teisena pradėta vienai įmonei. Tačiau net 15 teisenų pradėtos fiziniams asmenims, kurie nesilaikė karantino reikalavimų.

Šiauliuose nuo koronaviruso pirmąja doze paskiepyti beveik 2300 asmenų, o antrąja – 617. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad įstaigoje dvejomis dozėmis jau paskiepyti 250 darbuotojų. Iš jų penkiems pasireiškė neigiami šalutiniai poveikiai – pakilusi temperatūra, galvos skausmas, viduriavimas. Vadovas sakė, jog medikai apie galimą poveikį žinojo ir tai jų neišgąsdino, o norinčiųjų skiepytis daugėja.

Direktorius pasakojo, kad ligoninės reanimacijoje vis dar gydoma apie 20 sunkių ligonių, registruojami mirčių atvejai, tačiau įstaiga jaučia šiokį tokį palengvėjimą. Uždarytas vienas iš penkių infekcinių ligų skyrių. Jau šią savaitę bus siekiama išlaikyti „švariomis“ Pakruojo ir Joniškio ligonines. Nors Joniškio ligoninėje dar yra apie 10 „kovidinių“ pacientų, pasveikę bus išleisti namo, kiti gali būti pervežti į kitas gydymo įstaigas. Į minėtas ligonines „kovidiniai“ pacientai nebebus guldomi.

Direktorius apgailestavo, kad koronavirusas vis dar nustatomas kitų ligoninės skyrių pacientams. Atsiradus nors vienam tokiam atvejui, ligoninė turi izoliuoti visą skyrių.