90-metį švenčiantis Mindaugas Stakvilevičius sužalotas pėsčiųjų take

Redakcijos archyvo nuotr.
Pėsčiųjų take buvo partrenktas ir sužalotas Min­dau­gas Stak­vi­le­vi­čius.
Ketvirtadienio pavakarę Šiauliuose, ties Tilžės gatvės 30-uoju namu, šaligatviu skriejęs paspirtukininkas arba dviratininkas sužalojo už poros šimtų metrų gyvenantį ir trumpai pasivaikščioti išėjusį Šiauliams ir Lietuvai nusipelniusį fiziką, matematiką, signatarą Mindaugą Stakvilevičių. Šiandieną jis mini 90-mečio jubiliejų.

Artimieji ieško liudytojų

„Mieli mano pažįstami šiauliečiai ar miesto svečiai, reikia jūsų pagalbos! Liepos 22 dieną, 18 valandų 20 minučių buvo partrenktas mano tėtis Mindaugas Stakvilevičius. Jam einant pėsčiųjų taku prie Tilžės gatvės 30 namo, netoli turgelio, dviratininkas arba paspirtukininkas įvažiavo dideliu greičiu iš nugaros ir pabėgo. Pėsčiųjų take! Tėčiui sužalota galva, kojos, rankos. Galbūt kas nors matėte įvykį, ar turit pažįstamų, kurie matė įvykį. Galbūt kieno nors pažįstami prekiauja tam turgelyje, nes žmonių dar buvo. Labai prašau atsiliepti ar susisiekti, pasidalyti šiuo įrašu ir informacija“, – su tokiu prašymu į gyventojus per savo feisbuko paskyrą „Dalia St“ kreipėsi nukentėjusio signataro dukra Dalia.

„Jaučiuosi, kaip maišu trenktas“, – vakar „Šiaulių kraštui“ sakė telefonu atsiliepęs M. Stakvilevičius. Patirtus sužalojimus po medikų patikrinimo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje jis išleistas gydytis namuose.

„Įvertinant tėtės amžių, sužalojimai nemenki – veidas „gražus“. Ant jubiliejaus nuotraukų turėtų neblogai atrodyti – nubrozdintu veidu“, – teigė telefoną perėmusi M. Stakvilevičiaus dukra Vita, kuri šiuo metu į gimtinę sugrįžo paviešėti iš Amerikos.

Jos teigimu, M. Stakvilevičius patyrė ne tik kojų, rankų nubrozdinimus, bet ir galvos traumą, kuri galėjo kainuoti itin brangiai, nes neapsieita be lūžio.

„Laimei, toje vietoje, kur tėtis buvo parblokštas ir paliktas, nepasitaikė atsikišusių trinkelių. Kitaip, patvirtino medikai, jo kritimas galėjo baigtis labai liūdnai“, – „Šiaulių kraštui“ teigė ponia Vita.

Pasak moters, nuo stipraus smūgio iš nugaros nukentėjęs garbus šiaulietis, pakilęs nuo grindinio iškart suprato esantis paliktas vienas – aplinkui nebuvo nei žmonių, nei jį partrenkusio asmens. Rado tik ant grindinio išbyrėjusias sudužusių akinių šukes. Todėl negali pasakyti, kas jį parbloškė ir paliko – ar tai buvo paspirtuko, ar dviračio vairuotojas. Tik pasirodė, kad po smūgio žalotojas nurūko į centro pusę.

Po sužalojimo šoko ištiktas M. Stakvilevičius pats sugrįžo į namus, kurie yra maždaug trys šimtai metrų nuo nelaimės vietos. Artimieji, pamatę, kad sužalojimai gali būti rimti, nedvejodami iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Nukentėjusysis išgabentas į ligoninę. Po daugiau nei keturių valandų laukimo, nukentėjusiojo negalavimai pagaliau buvo įvertinti.

Šiandien iškilusis šiaulietis Mindaugas Stakvilevičius mini savo 90-mečio jubiliejų.

Incidentų – dešimtys

Šiaulių apskrities policija tyrimo dėl incidento ikiteisminio tyrimo kol kas nepradėjo – vis dar tikslinamos įvykio aplinkybės.

Pradėjus analizuoti situaciją ir nagrinėti incidento detales, bus bandoma nustatyti žmogų sužalojusį ir jį palikusį vairuotoją – galbūt paspirtukininką, o galbūt dviratininką. Greičiausiai bus pasitelktos greta esančių prekybos centrų kameros, vaizdinės medžiagos gal pavyks sulaukti iš įvykį galimai mačiusių ir užfiksavusių gyventojų.

Lietuvos policija incidentus, kuriuos sukelia dviračių transporto priemonių vairuotojai, fiksuoja dešimtimis. Ne kartą šaligatviais skriejančių paspirtukininkų sužaloti ir pasitraukti nesuspėję pėstieji. Jau būta ir tragiškų įvykių, kuomet galingų elektrinių paspirtukų aukomis tampa patys jų vairuotojai.

„Šiaulių krašte“ ne kartą rašyta apie tokias nelaimes. Ties įvažiavimu į Voveriškių kaimą buvo partrenkta per perėją, degant raudonam šviesoforo signalui, paspirtuku važiavusi mergaitė. Netoli Centro poliklinikos žuvo galingu elektriniu paspirtuku važiavęs vyras. Tilžės gatvėje parblokšta pėsčioji.

Policija dar kartą akcentuoja, kad „dviračiu, motoriniu dviračiu ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir panašiai, galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus.

Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 kilometrų per valandą, galia ne didesnė kaip 1 kilovatas) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad asmenys, važiuojantys elektriniais paspirtukais, kaip ir visi viešajame eisme dalyvaujantieji, privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būti atidūs, saugoti save, gerbti kitus eismo dalyvius. Būtina sąmoningai suprasti – kelyje esi ne vienas, savitarpio pagarba ir atsargumas yra saugaus dalyvavimo eisme pagrindas.