Žmogus buvo per žingsnį nuo mirties

VPT nuotr.
Štai tokia buitis neretai prišaukia rimtų nelaimių, deja, neapsieinama ir be mirčių.
Balandžio 22-osios vakarą gautas pranešimas, kad Joniškio rajone, Žagarės gatvės mediniame dviaukštyje, dega vienas iš butų, o viduje gali būti žmogus.

Ugniagesius iškvietė kaimynai, pajutę dūmų kvapą. Žmonės beldėsi ir norėjo įeiti į vidų, bet durys buvo užrakintos.

Atvykę ugniagesiai išlaužė duris ir pateko į vidų. Buvo pilna dūmų, o šeimininkas, matyt, prisnūdo. Jis buvo užsikūręs krosnį, bet dūmtraukio sklendės neatidaręs. Krosnyje ir šalia jos smilko skudurai ir plastikas.

Ugniagesiai išvedė vyrą į lauką ir perdavė greitosios pagalbos medikams, jie žmogų išsivežė apžiūrai. Smilkstantys skudurai buvo išnešti į lauką ir užgesinti, butas išvėdintas.

Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Pasak Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Dariaus Adomaičio, per 20 metų dirbusio ugniagesiu gelbėtoju ir pamainos vadu, tokių situacijų, kai žmogų rasdavo vos per žingsnį iki mirties, buvo daugybė.

„Kartą buvo pranešta, kad bute dega lova, šeimininkas vaikšto ir nieko nedaro. Kai atvykome, jis jau buvo sukniubęs. Keista tai, kad žmonės nepasimoko ne tik iš kitų, bet ir iš savo klaidų“, – pasakojo pareigūnas.

Anot jo, yra Joniškyje keletas adresų, kur tenka važiuoti net po kelis kartus. Ir toje pačioje Žagarės gatvėje yra namas, kuriame pernai ugniagesiai išgelbėjo žmogų, užsidegus virtuvei, o šiemet gesino to paties namo stogą.

Kokios tokio neatsakingumo priežastys?

„Atsiranda tokių žmonių, kurie nenori gyventi geriau, įklimpsta liūne. Šiandien jiems gerai, o kas bus rytoj – nesvarbu. Gyvenantiems socialiniuose būstuose ir priklausantiems socialinės rizikos grupei suteikiamos visos privilegijos. Vežame jiems dūmų detektorius, pakabiname juos, bet jie juos tuoj pat išardo, nes rūko namuose, o detektorius pradeda veikti“, – teigė ugniagesys.