Padegta žolė suniokojo automobilį – ugniagesiai perspėja apie atsakomybę

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kiekvienais metais padegami pernykštės žolės plotai kelia grėsmę augmenijai, gyvūnijai ir žmonių turtui bei sveikatai.
Balandžio 18 dienos popietę Šiaulių rajone, Lingailių kaime, nuo uždegtos sausos lauko žolės užsidegė gatvėje stovėjęs automobilis BMW.

Automobilis sudegė, jo savininkui padaryta 7 000 eurų turtinė žala.

Dėl turto sunaikinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Policija tyrimo metu aiškinsis, kas padegė žolę. Nustačius neatsakingai pasielgusį asmenį, jam gali tekti stoti prieš teismą ir atlyginti automobilio savininkui padarytą žalą.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai įspėja gyventojus su ugnimi elgtis itin atsakingai ir nedeginti pernykštės žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirose teritorijose.

Laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti: užpilti žemėmis arba vandeniu ir palaukti, kol ji visiškai nustos rusenti.

Draudžiama kurti laužus durpingose vietose ir miškuose, esant sausringajam laikotarpiui, pučiant stipriam vėjui, ypač sausoje vietoje – arti medžių ir jų šakų, šalia laužo laikyti degųjį skystį. Nuo medžių kamienų laužavietę turi skirti ne mažiau kaip 5 metrai.

Būtina įsidėmėti, jog kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus leidžiama kurti ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų.