Žadamas investicinis pelnas – viso labo sukčių spąstai

Policijos nuotr.
Žadama neproporcinga grąža sujaukia žmogui blaivų protą, išnyksta atsargumo saugikliai ir skubama investuoti, svajojant apie greitą ir didžiulį pelną. Deja, patenkama į sukčių spąstus.
„Šiaulių krašte“ rašėme apie nesėkmingą 70 metų šiauliečio investavimą, kuomet jis prarado 13 187 eurus. Policijai aiškinantis aplinkybes, sužinota naujų šio įvykio detalių ir tai, kad investuoti pinigus susigundė bei nuo sukčių nukentėjo ne tik šis šiaulietis.

Investavo į apgavikų bendrovę

Taigi 70-metis Šiaulių gyventojas, per „Snoro“ banko griūtį praradęs didžiulę pinigų sumą ir pastaruoju metu sumanęs investicijomis kompensuoti praradimus, tapo sukčių auka.

Vyrą investicijoms paskatino šių metų pradžioje telefonu paskambinusi ir investicinės kompanijos „UnixBroker“ brokere prisistačiusi moteris. Nuo sausio pabaigos iki kovo pražios šiaulietis atliko penkis pinigų pavedimus į jos nurodytas sąskaitas. Iš viso – 13 187 eurus.

Pagalbą atliekant finansines operacijas, pasiūlė paskambinusi tos pačios kompanijos „analitikė“. Vyras sudarė sąlygas jai su „AnyDesk“ programa prisijungti prie savo kompiuterio. Su šia programa „pagalbininkė“ įgijo prieigą prie visų jo kompiuterio duomenų, galėjo stebėti vyro atliekamas bankines operacijas ir pati jas atlikti už jį.

Vyras labai apsidžiaugė, kai po pusantro mėnesio sužinojo, jog investicija jam jau uždirbo 20 tūkstančių eurų ir juos per tris dienas galės pasiimti.

Tačiau po trijų dienų investuotojas sulaukė telefoninio pranešimo, kad pinigų paėmimas bus galimas tik tada, kai bus sumokėti mokesčiai. O jie sudarė 3 000 eurų, kuriuos buvo būtina pervesti į nurodytą sąskaitą.

Vyrui kilo įtarimas, kad bus patekęs ant sukčių kabliuko. O kai vieną dieną pamatė, kad jo banko sąskaitoje likę tik keletas eurų, galutinai suprato pinigus atidavęs sukčiams ir kreipėsi į policiją.

Jeigu šiaulietis, prieš darydamas pinigų pavedimus, būtų pasidomėjęs internete, būtų radęs įspėjimų apie „UnixBroker“, kad tai yra nelicencijuotas, nereglamentuotas ir neautentiškas ofšorinis brokeris, kuriuo negalima pasitikėti, ir jei su juo sudarysite sandorius, būsite apgauti, nebus leista atsiimti nė cento.

Ramybėje nepalieka ir vėliau

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnų akiratyje minėto šiauliečio istorija – ne pirma. Teko narplioti ne vieną bylą, kai žmonės užkibo ant brokeriais apsimetusių sukčių pasiūlymo investuoti internetinėse platformose, kuriose realiai jokia prekyba nevyksta, o klientai nukreipiami į suklastotas internetines svetaines, skirtas jų lėšoms pasisavinti nusikalstamu būdu.

Ciniškiausia tokio pobūdžio istorijose yra tai, kad iš žmogaus santaupas išvilioję sukčiai jo ramybėje nepalieka. Po kurio laiko skambina, manoma, jų bendrininkai, prisistato prarastų investicijų išieškotojais ir nukentėjusiajam siūlo savo paslaugas, atgaunant prarastus pinigus. Aišku, už tai prašydami užmokesčio. Ir jei žmogus sutinka, mokėdamas tariamiems išieškotojams, jis praranda dar daugiau pinigų, o prarastų investicijų taip ir neatgauna.

Neturintiems investavimo patirties, tačiau turintiems pinigų, policija pataria: neskubėkite, pirmiausia pasikonsultuokite gyvai su šios srities specialistais, o ne patikėkite telefoniniais bei internetiniais konsultantais, gundančiais neproporcinga investicijos grąža.