Sukčiai išgalvojo lažybų scenarijų: instagrame žada auginti pinigų sumas

Redakcijos archyvo nuotr.
Žmonės už sukčių sekamas pasakas atiduoda krūvas pinigų.
„Pinigai – čia!“, „Užsidirbk pats“, „Uždarbis – per vakarą“, „Padedu žmonėms uždirbti pinigų“ – tokie ir panašaus pobūdžio skelbimai apie galimybę lengvai užsidirbti „Instagram“ platformoje susuko galvą ne vienam gyventojui. Rugsėjo ir spalio mėnesį į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi net aštuoni jauni žmonės, patikėję sukčių pažadais per vakarą padvigubinti investuotas pinigų sumas.

Pažadukai „investuotojams“ netgi suteikė šimtaprocentinę pinigų grąžinimo garantiją, parašydami, „jei apgausiu, galėsi kreiptis į policiją“.

Skelbimuose buvo siūlomos statymo lažybose paslaugos. „Klientų pinigus padidiname 3–4 kartus ir tada 40 procentų pasiimame mes, o 60 procentų išmokame jums“, – tokiais skelbimais apie lengvai uždirbamus pinigus sukčiai viliojo patiklius gyventojus. Kad žmonės užsikabintų už šio skelbimo, akcentuota, jog tokia nesunkaus praturtėjimo galimybė sudaroma tik naujokams, o paskui teks mokėti narystės mokestį.

23 metų Radviliškio rajono gyventojas pinigų – 460 eurų – statymams pervedė ne tiesiogiai tokios paslaugos teikėjui, o jo tarpininkui. Tačiau kalbai pasisukus apie laimėjimo ir investuotų pinigų pasiėmimą, su radviliškiečiu bendravęs asmuo į žinutes nebeatrašė.

Buvo ir kitokių variantų. Rytą 350 eurų lažybų statymams pervedęs kitas radviliškietis, po keletos valandų sulaukė žinutės, kad jau gali pasiimti laimėjimą. Tačiau sąskaitos, į kurią turėjo būti pervestas uždarbis, savininko laukė staigmena – pareikalauta pervesti 260 eurų mokesčiams sumokėti. Kai ryšys su „investuotoju“ nutrūko ir šis nebeatsakė nei į skambučius, nei į žinutes, vaikinas suvokė, kad pateko į sukčių pinkles.

Pakruojo gyventojas investuoti į lažybas bandė atsargiai – pervedė tik 40 eurų. Tačiau kai kitą dieną sužinojo, jog jo pinigų statymai uždirbo 1 100 eurų, neatsilaikė – sukčiams pervedė 260 eurų mokesčiams sumokėti, kad tik galėtų atsiimti laimėjimą. Savaitę laukęs įkrentančių pinigų į savo sąskaitą, suprato, kad jų nesulauks, nes pinigų „investuotojas“ savo „Instagram“ paskyroje paprasčiausiai jį užblokavo.

Taigi pažadėtas pinigų lietus, patikint savo santaupas tariamiems lažybų statytojams, yra dar vienas sukčiavimo scenarijus – iki šiol dar niekas negavo nė vieno euro.