Trys moterys sukčiams atidavė kone 90 000 eurų

Policijos nuotr.
Policija ragina neslėpti nuo aplinkinių „stebuklingo“ pasiūlymo greitai praturtėti, nepasikliauti vien internetiniais ir telefoniniais konsultantais, o pasikalbėti su artimaisiais, banko ar policijos darbuotojais.
Šiaulių apskrities policija per kelias savaites sulaukė net trijų nuo sukčių nukentėjusių moterų – vienos Šiaulių ir dviejų Kelmės gyventojų – pareiškimų dėl iš jų išviliotų didelių sumų. Sukčiai pralobo beveik 90 000 eurų.

Patikėjusios nepažįstamų žmonių pasakojimais apie galimybę uždirbti didžiulius pelnus, investuojant į prekybą kriptovaliutomis, bei apakintos interneto platformoje jiems suformuotų iliustracijų, kaip auga investicijų pelnas, moterys tariamiems investitoriams patikėjo ne tik savo santaupas, bet dėl didesnio uždarbio dar pasiėmė ir paskolų iš bankų, kad tik uždarbis būtų didesnis.

Šias nusikalstamas veikas tiriantys Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, norėdami apsaugoti gyventojus nuo pinigų praradimo, papasakojo apie scenarijų, kurį sukčiai taiko investicijų neišmanantiems žmonėms ir pasisavina jų pinigus.

Visos trys nukentėjusiosios ant sukčių kabliuko pateko naršydamos feisbuke. Pamačiusios reklamą apie galimybę užsidirbti pinigų ar klausimą „Kiek išmanai apie savo finansinę padėtį“, jos nutarė pasmalsauti ir paspaudė ant nuorodos. Jų buvo paprašyta užpildyti anketą, kurioje reikėjo nurodyti asmens duomenis. Jau kitą dieną moterims paskambino rusakalbiai. Vadybininkais ar finansų konsultantais prisistatę asmenys pasakojo apie sėkmingas žmonių investicijas, jų uždirbtus didžiulius pelnus ir gundė pabandyti, pradžiai investuojant nedidelę pinigų sumą. Viena iš moterų investavo 100, kitos – po 200 eurų ir nurodytoje investavimo platformoje pamatė, kaip per porą dienų ūgtelėjo jų investuotų pinigų suma. Vienai iš nukentėjusiųjų net buvo leista pirminį uždarbį pasiimti. Moterys, patikėjusios akivaizdžia, vizualizuotai pateikta praturtėjimo galimybe bei konsultantų įtaigumu nepraleisti progos užsidirbti daugiau, pasiryžo investicijas tęsti, bet nė viena tam neturėjo pinigų.

Paslaugieji konsultantai pasiūlė paimti paskolą. Viena jų paėmė 5 000 eurų, kita – 9 000 eurų, o trečia – 25 000 eurų. Konsultantai pasišovė moterims pagelbėti, investuojant šiuos pinigus. Dėl to jos savo kompiuteriuose įsidiegė „Anydesk“ programėles, sudarančias galimybę prisijungti prie jų kompiuterio ir jį valdyti nuotoliniu būdu. Moterų kompiuteriai dieną ir naktį tapo prieinami pašaliniams asmenims. Moterys interneto platformoje ir toliau stebėjo, kaip auga investuotų pinigų pelnas.

Problemos prasidėjo, kai gyventojos panoro pasiimti bent dalį gauto pelno. Tada jos buvo nukreiptos bendrauti su „finansų analitiku“. Jis paaiškino, kad, norint tai padaryti, reikia įsigyti pinigų legalizavimo sertifikatą, sumokėti pajamų mokestį.

Mokesčiai siekė ne vieną tūkstantį eurų, todėl moterims teko imti naujas paskolas. Tačiau ir sumokėjusios mokesčius jos pinigų neatgavo.

Kai viena moteris, pasakė, kad nebeturi, kur gauti pinigų, jai buvo pasiūlyta bankui užstatyti savo būstą. Kita nevilties apimta moteris susirado rusišką interneto svetainę, kurioje buvo siūloma pagalba, atgaunant apgaule pasisavintus pinigus. Čia ir vėl moteris pateko į sukčių spąstus – pervedusi jiems beveik 5 000 eurų, ji jokios pagalbos nesulaukė.

Trečia moteris buvo paversta nusikalstamos veikos bendrininke, nes jai, norint atgauti pinigus, buvo pasiūlyta leisti naudotis savo banko sąskaita žmonėms, neturintiems banko sąskaitos. Tris mėnesius į moters banko sąskaitą plaukė pinigai iš visur ir įvairiomis sumomis, kurias ji turėjo pervesti į „finansų analitiko“ nurodytą sąskaitą. Kai moteriai kilo įtarimas, kad su jos sąskaita dedasi negeri dalykai ir ji nebesutiko leisti naudotis ja bei pasakė, kad kreipsis į teisėsaugos institucijas, sulaukė grasinimų susidoroti. Tada nukentėjusiajai dar labiau sustiprėjo įtarimas, jog ji pateko į sukčių rankas ir per jos sąskaitą buvo plaunami iš kitų asmenų taip pat sukčių išvilioti pinigai.

Supratusios klastą, moterys kreipėsi į policiją.