Vagišius sugundė skanėstai

Policijos nuotr.
Vagystės ir kiti nusikaltimai sulaikytų paauglių gyvenime tapo kasdienybe.
Policija sulaikė dvi naktis Radviliškio parduotuvėse šeimininkavusius vagis. Įtariamieji – pareigūnams gerai žinomi nepilnamečiai.

Su praeities nuodėmėmis

Vagystėmis įtariami du Radviliškio pagalbos šeimai centro ugdytiniai sulaikyti kovo 17 dieną. Šešiolikmečiai tik vasario mėnesio antroje dekadoje grįžo iš Kauno nepilnamečių pataisos namų atlikę bausmes už praėjusiais metais įvykdytas vagystes.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai praėjusių metų vasarį nuolat sulaukdavo pranešimų apie du šio centro globotinius, kurie kėlė daug problemų, nes buvo „etatiniai“ bėgliai iš šios institucijos. Jų dingimas visada keldavo nerimą – rytojaus dieną būdavo garantuota žinia apie rajone padarytą vagystę ar kokią kitą nusikalstamą veiką.

Praėjusių metų vasario 13-osios rytą policija sulaukė pranešimo, kad po Šiaulėnų miestelį (Radviliškio rajonas) dideliu greičiu ir pavojingai manevruodamas važinėja tamsiai mėlynas „Ford Tourneo Connect“, kuris vos nepartrenkė gatve ėjusių vaikų.

Patruliai ties Ilguočių kaimu sustabdė minėtą automobilį ir jame rado abu pabėgėlius iš Pagalbos šeimai centro. Tada jie buvo dar penkiolikmečiai.

Neužrakintą transporto priemonę su viduje paliktu užvedimo raktu ir visais transporto priemonei būtinais dokumentais jaunuoliai susirado vieno autoserviso teritorijoje, kuri nebuvo aptverta. Iš Radviliškio nuvažiavo į Šilėnus ir planavo važinėtis tol, kol užteks benzino. Pareigūnai jų kelionę nutraukė anksčiau.

Tuo metu, kai su sulaikytaisiais buvo aiškinamasi, iš kur šie gavo automobilį, patrulius pasiekė žinia, kad dėl sustabdyto automobilio vagystės ką tik į policiją kreipėsi vieno Radviliškio autoserviso darbuotojai. Taigi pavogtas automobilis buvo surastas pirmiau, negu policiją pasiekė pranešimas apie jo vagystę.

Abu sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę, dėl vagystės jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas. Paaiškėjo, kad ši vagystė – ne vienintelė, yra ir daugiau jų įvykdytų nusikalstamų veikų. Taigi dėl jų teko stoti prieš teismą ir išgirsti nuosprendį, kuriuo jie buvo izoliuoti nuo visuomenės ir kurį laiką gyveno Kauno nepilnamečių pataisos namuose.

Alkoholis ir cigaretės nedomino

Šių metų vasarį laisvę atgavę nepilnamečiai grįžo į Radviliškio pagalbos šeimai centrą ir čia bei mieste tapo vėl neramu.

Nepilnamečiai įtariami kovo 9 dieną sumušę Pagalbos šeimai centro globotinį, o kovo 15 ir 16 dienomis įsibrovę į parduotuves ir jas apvogę.

Po neprašytų svečių vizito parduotuvėse buvo pasigesta ne alkoholio ar cigarečių, kaip įprastai, o įvairių saldžių prekių ir skanių gėrimų.

Kovo 15-osios rytą Gedimino gatvėje esančios parduotuvės darbuotojai pastebėjo, kad naktį buvo įsibrauta į vidų ir iš kasos pagrobta 10 eurų, o iš prekybos salės – penkios energetinio gėrimo „Red Bull“ skardinės, du nealkoholinio šampano „Alita“ buteliai, kavos „Lofberg“ pakelis, keletas ledų porcijų.

Kitą rytą parduotuvės darbuotojai pamatė, kad parduotuvėje ir vėl šeimininkauta. Šįkart pasigesta dviejų puslitrių skardinių giros bei dviejų puslitrių vandens.

Kovo 16-osios rytą rasta apvogta ir Radvilų gatvėje esanti parduotuvė. Iš jos pavogta apie 100 eurų, moteriška pilkos spalvos rankinė, saldainių dėžutė, sportbačiai.

Skanėstų poreikis ir žinia, kad minėti Pagalbos šeimai centro gyventojai pastaruoju metu naktimis ir vėl sprunka į miestą bei traukia ieškoti nuotykių, leido daryti prielaidą dėl jų dalyvavimo vagystėse iš parduotuvių. Vienas sulaikytų jaunuolių avėjo sportbačius, identiškus dingusiems iš parduotuvės. Įtariama, kad tai jie ir yra.