Paspirtukų vagį išdavė vaizdo kameros

Asociatyvi nuotr.
Policija ragina gyventojus saugoti savo turtą.
Spalio pradžioje dviejų paspirtukų netekęs joniškietis, praėjus vos keletai dienų nuo vagystės, savo paspirtukus atgavo. Vagystė išaiškinta Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnams išstudijavus vaizdo kamerų medžiagą.

Miesto aikštės daugiabutyje gyvenantis joniškietis spalio 3-osios rytą pastebėjo, kad išlaužta laiptinės rūsio durų spyna. Nuėjęs patikrinti savo sandėliuko, vyras neberado čia laikomų dviejų elektrinių paspirtukų, kurių bendra vertė – beveik 1 000 eurų.

Pradėję ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, Joniškio pareigūnai atkreipė dėmesį, kad šalia gyvenamojo namo, iš kurio buvo įvykdyta vagystė, yra vaistinė, turinti vaizdo stebėjimo kamerą, į kurios stebėjimo perimetrą patenka šalia gyvenamojo namo esanti teritorija.

Peržiūrinėdami vaizdo įrašus, pareigūnai pastebėjo naktį prie namo privažiavusio automobilio siluetą, iš kurio galima buvo tik nuspėti transporto priemonės markę.

Kantriai analizuojant ir kitų ant Joniškio pastatų įrengtų kamerų vaizdus, tyrėjams pavyko nustatyti vagyste įtariamo asmens automobilio valstybinį numerį. Nepaisant to, nustatyti, kam priklauso automobilis, pasirodė ne taip paprasta, mat nusikaltimo įvykdymo dieną vyras dar nebuvo šios transporto priemonės savininkas, ją įsigijo vėliau.

Tyrėjai visgi nustatė, kam automobilis priklausė prieš tai, nors automobilių registre to nesimatė, kadangi ankstesnis jo savininkas automobilio nebuvo įregistravęs, o po nusikaltimo padarymo automobilį pardavė, sudarydamas pirkimo-pardavimo sutartį.

Paaiškėjo, kad tai – 19-metis vaikinas, anksčiau gyvenęs Joniškio rajone, o pastaruoju metu Šiauliuose, ir jau ne kartą nusipelnęs teisėsaugos dėmesio. Jo pavardė figūruoja dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl fizinio skausmo sukėlimo ir dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl Šiauliuose įvykdytų vagysčių. Paspirtukų vagystė – tai jau trečia vaikino vagystė šiais metais.

Pavogtų paspirtukų pareigūnai pas įtariamąjį nerado, nes jie buvo jau parduoti. Patrauklia kaina paspirtukus įsigijusius pirkėjus labai nuvylė policijos pareigūnų vizitas – teko su pirkiniu atsisveikinti, nes paspirtukai buvo grąžinti teisėtam šeimininkui.

Įtariamasis vagystę iš Joniškyje, Miesto aikštėje, esančio daugiabučio įvykdė neatsitiktinai. Paaiškėjo, kad vasarą su darbininkų brigada šiaulietis čia dirbo – remontavo namo laiptines. Tada jis ir spėjo nužiūrėti, kad vienos laiptinės gyventojai po pasivažinėjimo paspirtukus padeda rūsio sandėliuke.

Įtariamajam pareikštas įtarimas dėl vagystės, jam paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.