Užterštas Mažupės upelis ir jo pakrantė

AAA nuotr.
Plastikinių detalių, sėdynių dalių, naudotų padangų teršėjas atsikratė išmesdamas prie upelio ir į vandenį.
Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, pagal turimą informaciją nuvykę į Pakruojo rajono Laimučių kaimą, rado išmestas išardytų automobilių atliekas.

Automobilių „Peugeot“ ir „Citroen“ plastikinės detalės, sėdynių dalys, naudotos padangos buvo išmėtytos Mažupės upelio pakrantėje ir upelyje.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad išardyto automobilio „Peugeot“ savininkas gyvena Kaune. Apklausus asmenį paaiškėjo, kad minėtą automobilį jis yra perleidęs Radviliškio rajono gyventojui.

Radviliškietis prisipažino, kad išardė abu automobilius, jų kėbulus pridavė į metalo supirktuvę, o likusias atliekas atvežė ir išmetė prie upelio.

Už aplinkos užteršimą nepavojingomis atliekomis vyras patrauktas administracinėn atsakomybėn ir jam gresia bauda nuo 550 iki 1 500 eurų, taip pat teks susimokėti ir už transporto priemonių išardymą neturint leidimo – taikoma nuobauda nuo 300 iki 560 eurų.

Pažeidėjui įteiktas privalomasis nurodymas sutvarkyti atliekas ir priduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams. Privalomąjį nurodymą asmuo įvykdė nedelsdamas.