Iškirstas svetimas beržynas

AAD nuotr.
Nustatyta, kad dviejų hektarų plote savavališkai buvo iškirstas 45 metų beržynas.
Nustatyta, kad Kelmės rajone, privačioje miško valdoje, neteisėtai iškirsta 130 kubinių metrų medienos. Pažeidėjams gresia baudos iki trijų tūkstančių eurų. Taip pat teks sumokėti aplinkai padarytą žalą, siekiančią 23 tūkstančių eurų.

Patikrinimą pagal pranešimą atliko Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai. Nustatyta, kad dviejų hektarų plote neteisėtai buvo iškirstas pribręstantis 45 metų beržynas. Iš viso iškirsta apie 130 kubinių metrų medienos.

Pasak Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus vyriausiojo specialisto Raimondo Šiukšterio, už tokio pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas ir nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimas. O šiuo atveju nustatytiems pažeidėjams už neteisėtus kirtimus gresia nemaža atsakomybė.

„Už iškirstą mišką kaltininkams gresia administracinė bauda nuo 1 400 iki 3 000 eurų. Taip pat teks atlyginti aplinkai padarytą beveik 23 tūkstančių eurų žalą. Pažeidėjai turėtų žinoti, kad, kertant svetimą mišką, padaroma žala ne tik miškų savininkams, bet ir gamtai“, – teigė R. Šiukšteris.