Brakonieriai įkliuvo, aplinkosaugininkams palaukus pasaloje

AAA nuotr.
Laimikį ir visus brakonieriškos žvejybos įrankius konfiskavo aplinkosaugininkai.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akcijos „Lydeka“ reidą Pakruojo rajono Laičių II tvenkinyje, nustatė keturis šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. Tarp šių pažeidimų ir per pasalą išaiškinti du pažeidėjai, gaudę žuvis tinklu ir keturiais skrituliais.

Per reidą patikrinus du žvejus, aplinkosaugininkams kilo įtarimas dėl neteisėtos žvejybos. Bendraudami su žvejais jie pastebėjo vandenyje keturis skritulius. Paklausus žvejų, ar tai jų žvejybos įrankiai, aplinkosaugininkai sulaukė atsakymo, kad juos greičiausiai paliko prieš tai žvejoję asmenys.

Praėję vandens telkinio pakrantę įlankoje aplinkos apsaugos specialistai pastebėjo pastatytą dar ir žvejybos tinklą.

„Norėdami įsitikinti, kaip buvo iš tiesų, nusprendėme surengti pasalą ir išsiaiškinti, kam priklauso skrituliai ir tinklas“, – sakė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis.

Aplinkosaugininkams išbuvus pasaloje visą naktį, pirmadienio ankstyvą rytą minėti asmenys išplaukė žvejoti su valtimi, paėmė du pastatytus skritulius ir perkėlė juos į kitą kranto pusę.

Įdienojus asmenys į krantą grįžo susirinkę visus pastatytus skritulius, vieną žvejybos tinklą ir neteisėtai sugautą laimikį.

Bandantys sprukti asmenys buvo sustabdyti aplinkosaugos pareigūnų ir, patikrinus automobilį, rastas pažeidėjų laimikis – trys lydekos, vienas lynas, dvylika karšių ir 5,4 kilogramo raudžių.

Sulaikyti asmenys prisipažino, kad žvejojo neteisėtu žvejybiniu tinklu, skrituliais ir viena palaidine. Už neteisėtai pagautas žuvis jie privalės atlyginti žalą žuvų ištekliams, siekiančią daugiau nei 2 tūkstančius eurų, dar gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų.

Iš pažeidėjų paimta guminė valtis, tinklas, keturi skrituliai, palaidinė ir žuvys.

Taip pat šio reido metu buvo nustatyti du šiurkštūs žvejybos taisyklių pažeidimai, kai žvejai gaudė žuvis draudžiamoje vietoje – arčiau kaip 100 metrų žemiau tvenkinio vandens nuleistuvo (užtvankos). Už tai pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų ir bus konfiskuoti žvejybos įrankiai.