Brakonieriai ruošė Kalėdų stalą

ŠGGAI nuotr.
Netrukus aplinkosaugininkai surado elnių egzekucijos vietą.
Gruodžio 23-osios vakarą Šiaulių rajone, Meškuičių medžiotojų būreliui priklausančiuose medžioklės plotuose, neteisėtai nušauti du elniai – patinas ir jauniklis. Teisėsaugos akiratyje atsidūrė keturi brakonieriavimu įtariami vyrai. Trijų tapatybės jau nustatytos.

Informacijos apie nešvarius medžiotojų darbus Meškuičių medžioklės plotuose Šiaulių aplinkosaugininkai buvo gavę dar prieš gerą pusmetį.

Kai Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus vėl pasiekė žinia, kad gruodžio 23-osios vakarą vyrai Meškuičiuose ruošiasi į naktinę medžioklę, nuspręsta įvykius stebėti iš pasalos.

Pasaloje ties viena sodyba Meškuičiuose sėdėjo du aplinkosaugos pareigūnai ir vienas neetatinis darbuotojas. Netrukus buvo pastebėta, kaip iš sodybos automobiliu „Subaru Outback“ išvažiuoja ketvertas.

Praėjus 35 minutėms, minėtas automobilis sugrįžo. Buvo matyti, kad vyrai parvyko su grobiu, kurį susinešė į sodybos ūkio pastatą.

Kuomet į ūkio pastatą įėjo aplinkosaugininkai ir jų operatyviai iškviesti Šiaulių apskrities policijos pareigūnai, čia rastas negyvas elnio patinas ir jauniklis. Patinui buvo nupjauta galva.

Akimirksniu sureagavę į netikėtą aplinkosaugos pareigūnų atvykimą du vyrai puolė sprukti, vos nenublokšdami čia pat stovėjusio neetatinio inspektoriaus. Bėgliai sušoko į automobilį ir paliko sodybą.

Policijos pareigūnai, apieškoję sodybą, čia surado be apsaugos paliktą legalų medžioklinį ginklą – graižtvinį šautuvą „Sako A7“ su draudžiamais duslintuvu bei naktinio matymo prietaisu. Ginklas buvo su kulka. Dar aštuoni sodybos savininkui priklausantys legalūs ginklai buvo sudėti į seifą.

Šeimininkui, ūkininkui ir medžiotojui, nustatytas lengvas – 0,34 promilės – girtumas, kitas asmuo buvo blaivus. Pričiupti vyrai atkakliai bandė su nelauktais svečiais susitarti. Užtarimo jiedu ieškojo ir skambučiais.

Jie – Meškuičių medžiotojų būrelio nariai. Nepaisant to, kaip įtariama, vykdė brakonierišką veiklą, nes nukovė elnio patiną, kurio sumedžiojimo limitas jau yra išnaudotas.

Nukautus elnius aplinkosaugininkai nusprendė nuvežti į artimiausią skerdyklą atlikti apžiūrą – paieškoti galbūt įstrigusios kulkos. Paaiškėjo, kad ji perskrodė elnią kiaurai.

Pareigūnams sugrįžus į sodybą, šeimininkas rastas spėjęs gerokai padauginti alkoholio, buvo agresyvus. Pačiupęs po ranka pasitaikiusią lazdą aptvatijo aplinkos apsaugos inspektorių, sudaužė jo telefoną, grasino plytgaliais apmėtysiantis automobilį.

Į pagalbą aplinkosaugininkai dar kartą iškvietė policijos pareigūnus, šįkart iš Joniškio. Dėl fizinio skausmo sukėlimo 46 metų meškuitiškio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią naktį pavyko surasti vietą, kur brakonieriai įvykdė kruviną išpuolį prieš elnius. Čia pat rasta ir nupjauta elnio, kurį sumedžioti neturėta teisės, galva – spėjama, kad laukuose ji palikta, siekiant nuslėpti įkalčius.

Pareigūnai vakar tebeieškojo iš sodybos sprukusio automobilio „Subaru“ su nelietuviškais numeriais, kuriuo, įtariama, buvo įvykdytas brakonieriškas poelgis.

Trijų brakonierių tapatybės žinomos, ketvirta vis dar nustatinėjama. Visi trys nustatyti vyrai – minėto Meškuičių medžiotojų būrelio nariai. Ar būreliui priklauso ir ketvirtas vyras, aiškinamasi ir, neabejojama, artimiausiu metu tai bus nustatyta.

Neoficialiais duomenimis, teisėsaugos akiratyje atsidūrę vyrai – prie dorojamos skerdienos rasti ūkininkas ir buvęs kelių policijos pareigūnas. Šaltinių teigimu, iš sodybos spruko vienas stambios Pakruojo įmonės komercijos direktorius – jį aplinkosaugininkai atpažino. Ketvirtas brakonierius, turimais duomenimis, taip pat aukštas pareigas užimantis pareigūnas.

Įstatymas už neteisėtą medžioklę numato 800–1 700 eurų baudą. 1–5 metams gali būti atimta teisė medžioti.

Už gamtai padarytą žalą brakonieriams gali tekti pakloti beveik dešimt tūkstančių eurų.

Įstatymas numato ir transporto priemonės, kuria buvo įvykdytas nusikaltimas, konfiskavimą.