Už kyšio paėmimą nuteistas Kelmės rajono meras prašo išteisinimo

Redakcijos archyvo nuotr.
Nuo Kelmės rajono mero pareigų nušalintas ir teisme kaltu dėl kyšio paėmimo pripažintas Vaclovas Andrulis tikina esantis nekaltas ir prašo išteisinimo.
Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija balandžio 7 dieną apeliacine tvarka pradės nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis pripažintas kaltu už kyšininkavimą, jam paskirta 500 MGL dydžio (25 000 eurų) bauda.

Apkaltinamąjį nuosprendį Šiaulių apygardos teismui apskundė ir nuteistasis, ir byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras.

Nuosprendį apskundęs prokuroras apeliacine tvarka bylą nagrinėsiančios Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegijos prašo Kelmės rajono merui paskirti 1 500 MGL dydžio (75 000 eurų) dydžio baudą, taip pat paskirti baudžiamojo poveikio priemones.

Nuteistasis ir jo gynėjas apeliacinės instancijos teismo prašo apkaltinamąjį nuosprendį panaikinti, o nuteistąjį išteisinti, nes jis nepadarė jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos.

Šiuo metu nuo Kelmės rajono savivaldybės mero pareigų teismo nušalintas 62 metų V. Andrulis Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu už tai, kad pareikalavo iš kito asmens 10 tūkstančių eurų kyšį už palankumą vykdant Tytuvėnų Viešųjų erdvių sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektą.

Byloje surinkti duomenys teismui leido daryti išvadą, kad meras suprato, kad daro nusikaltimą.

Pirmosios instancijos teismas už padarytą nusikaltimą paskirtą 25 tūkstančių eurų baudą V. Andrulį įpareigojo sumokėti per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Jam taip pat buvo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje penkerius metus.

Procesinę prievartos priemonę – laikiną nušalinimą nuo Kelmės rajono savivaldybės mero pareigų – teismas paliko galioti iki apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Kelmės rajono savivaldybės meras V. Andrulis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo sulaikytas 2020 metų gegužės 19 dieną, kai iš minėtą projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus priėmė dalį reikalauto kyšio – penkis tūkstančius eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, V. Andrulis kurį laiką pareigūnų buvo sekamas.