Iš Kel­mės me­ro „nu­gręž­ta“ 25 tūks­tan­čiai eu­rų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį, tačiau laikosi savo pozicijos, jog prieš jį surengta provokacija.
Praėjusį ketvirtadienį Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose paskelbtas nuosprendis kyšininkavimu kaltinamam Kelmės rajono merui Vaclovui Andruliui. Jam paskirta 25 tūkstančių eurų bauda ir penkeriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Pripažintas kaltu

Nuosprendį paskelbė Vaclovo Andrulio bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėja Laima Borkovskienė.

58 metų Kelmės rajono meras pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. pirmąją dalį.

Būdamas savivaldybės vadovas, galėdamas atstovauti savivaldybei, turėdamas sprendžiamojo balso teisę įgyvendinant 2014 – 2020 metų plėtros projektus, reikalavo 10 tūkstančių eurų kyšio iš generalinio rangovo tvarkiusio Tytuvėnų miesto viešąsias erdves „Račkausko Agrotech“ bendrovės savininko Petro Račkausko.

Kyšis turėjo būti paimtas iš subrangovo.

Konkursą tvarkyti Tytuvėnų miesto viešąsias erdves 2017 metais laimėjusi bendrovė „Račkausko Agrotech“ neturėjo technikos išvalyti vandens telkinius, todėl kaip subrangovą pasamdė UAB „Trotą“.

2019 metų lapkričio 5-ąją atvažiavęs į konkursą laimėjusios įmonės savininkui P. Račkauskui priklausančią degalinę, V. Andrulis pasiūlęs „nugręžti“ „Trotą“, kadangi „vaikšto dideli pinigai“. Įvardinta ir suma –10 tūkstančių eurų.

„Račkausko Agrotech“ atsisakė subrangovo paslaugų. Tačiau 2020 metais vasario 19-ąją buvo dar kartą priminta apie skolą ir paprašyta bent pusės sumos.

O 2020 metų gegužės 19 dieną V. Andrulis pusę reikalautos sumos – 5000 eurų iš P. Račkausko paėmė ir buvo sulaikytas STT pareigūnų.

Įvertinęs surinktus įrodymus, teismas skyrė V. Andruliui 25 tūkstančių eurų baudą. Iš jos išskaičiuoti 4 MGL dydžio sumą už dvi paras, praleistas Šiaulių policijos komisariato areštinėje. Viena para prilyginama 2 MGL.

Prokuroras Andrej Mirnyj buvo pasiūlęs skirti Kelmės rajono merui 75 tūkstančių eurų baudą. Teismas bausmę sušvelnino.

Baudą meras turės sumokėti per vienerius metus nuo nuosprendžio įsigaliojimo dienos.

Be to, V. Andruliui penkeriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Teisėja pabrėžė, jog teismas išanalizavo kriminalinės žvalgybos veiksmus, dėl kurių kaltinamasis ir jo advokatas reiškė abejonių, ir įvertino juos kaip teisėtus.

Vertina kaip provokaciją

V. Andrulis, paklaustas, kaip vertina teismo sprendimą, tvirtino, jog nesutinka, kad yra kaltas. Pinigai jam duoti be priežasties. Prieš jį buvusi surengta provokacija.

Nuosprendį Kelmės meras gali skųsti aukštesnės instancijos teismui per 20 dienų. Ar skųs, tvirtino kol kas nežinantis. Ketina pasitarti su advokatu.

Kas skaudžiau – piniginė bauda, ar atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje?

V. Andrulis tvirtino, jog į mero postą nebūtų grįžęs net tuo atveju, jeigu būtų išteisintas. Jeigu ir kovos teismuose toliau, tai tik dėl principo, nes nesijaučia kaltas, bet ne dėl posto.