Buvęs Kelmės rajono meras nuteistas pagrįstai

Redakcijos archyvo nuotr.
Kyšininkavimu įtariamas Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis policijos areštinėje atsidūrė 2020 metų gegužės 19 dieną.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, priėmė galutinį bei neskundžiamą nuosprendį, kuriuo dėl kyšininkavimo nuteisė Kelmės rajono savivaldybės merą 59 metų Vaclovą Andrulį.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, V. Andrulis iš kito asmens pareikalavo 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant vieno iš minėtos savivaldybės miestelių viešųjų erdvių sutvarkymo projektą. Buvęs meras 2020 metų gegužės 19 dieną buvo sulaikytas, kai iš projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus priėmė dalį – 5 tūkstančius eurų – reikalauto kyšio.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimo pirmosios instancijos teisme metu V. Andrulis teigė, jog pinigus paėmė, bet ne kaip kyšį, o kaip paskolą automobiliui pirkti ir savo kaltės nepripažino.

2021 metų vasario 11 dieną Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai pripažino buvusi merą kaltu dėl kyšininkavimo. Tąkart teismas jam paskyrė 25 tūkstančių eurų baudą ir 5 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Šį teismo sprendimą nuteistasis skundė tiek apeliacine, tiek kasacine tvarka, tačiau jo skundai buvo atmesti ir paliktas galioti pirmosios instancijos teismo sprendimas.