Teismas ėmėsi automobilių prekeivio bylos

ŠAT nuotr.
Šiaulių apygardos teismas nagrinėja nusikaltimą, susijusį su automobilių prekyba.
Penktadienį Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 50-metis šiaulietis Giedrius Kriptavičius kaltinamas dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, turto pasisavinimu.

Byla penktadienį pradėta nagrinėti iš esmės, pradėtas įrodymų tyrimas, pagarsintas kaltinamasis aktas. Apklausti du į posėdį atvykę liudytojai.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, metu G. Kriptavičius kaltu neprisipažino. Nusikaltimu kaltinamas vyras neprisipažino ir penktadienį teisme.

Bylos duomenimis, galimas nusikaltimas vykdytas 2017–2019 metais. Automobilių prekyba užsiimančios bendrovės vadovas galėjo naudotis schema, suteikiančia galimybę pasisavinti pinigų už parduotus automobilius.

Parduodamos mašinos būdavo laikomos Šiaulių mieste, tam skirtose įvairiose aikštelėse.

Automobilius pirkėjai susirasdavo pagal skelbimus parduodamų mašinų portaluose.

Liudytojai teigė, jog už išsirinktą mašiną pardavėjui sumokėdavę grynaisiais visą sutartą pinigų sumą.

Įtariama, kad G. Kriptavičius galėjo suklastoti PVM sąskaitas faktūras, pirkimo–pardavimo sutartis, kasos pajamų orderius ir pinigų priėmimo kvitus, kuriuose buvo nurodoma mažesnė suma nei realiai automobiliai parduoti.

Nuo 2017 metų kovo iki 2019-ųjų vasario buvo parduoti 22 automobiliai daugiau kaip už 70 tūkstančių eurų. Pirkėjai liudijo, jog dokumentuose įrašytos kitos pinigų sumos tiesiog nepastebėję arba to nesureikšminę. Nustatyta, kad per maždaug dvejus metus į buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukti daugiau kaip 26 tūkstančiai eurų.

G. Kriptavičius taip pat kaltinamas tuo, kad pildydamas PVM, pelno mokesčio deklaracijas, įrašydavo neteisingus duomenis apie įmonės pelną, įmonės pardavimo pridėtinės vertės mokestį ir suklastotas deklaracijas pateikdavo Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai. Taip įmonės vadovas galimai siekė išvengti daugiau kaip puspenkto tūkstančio eurų mokesčių.

Šiaulietis kaltinamas ir dėl kitu būdu pasisavintų pinigų. Iš G. Kriptavičiaus įmonės atleistas vienas darbuotojas toliau naudojosi įmonei priklausančiu mobiliuoju telefonu, tačiau už paslaugas apmokėdavo pati įmonė. Atleistas vyras pinigus už ryšio paslaugas savo noru atiduodavo įmonės vadovui, kuris šių pinigų neįformino buhalterinės apskaitos dokumentuose.

Byloje yra pareikštas Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos 4 646 eurų sumos civilinis ieškinys.