Darbovietę apgauti sugalvojęs darbuotojas stos prieš teismą

Asociatyvi nuotr.
Darbuotojui nepriklausantys pinigai laimės jam neatnešė, tik nemalonumų.
Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Žydrūnas Kungys Šiaulių apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu, kurioje asmuo kaltinamas pasikėsinęs apgaule įgyti beveik 75 000 eurų vertės svetimą turtą ir dokumentų klastojimu.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, kaltinamasis, įsidarbinęs vadybininku-ekspeditoriumi vienoje iš transporto įmonių Šiaulių miesto padalinyje, sugalvojo, kaip galėtų apgaule pasisavinti įmonės, kurioje dirbo, lėšas.

Įtariama, kad siekdamas šių nusikalstamų tikslų jis įsigijo įmonę Vilniuje, sukūrė ir naudojosi fiktyviais elektroninio pašto adresais, klastojo užsakymų formas, atsiskaitymų už įvykdytus užsakymus, taip pat draudimo, licencijų, registracijų liudijimų bei kitus dokumentus.

Tyrimo duomenimis, įgyvendinti nusikalstamo sumanymo kaltinamajam nepavyko tik dėl to, kad įtartinus šio darbuotojo sandorius laiku pastebėjo įmonės padalinio vadovė.

Operatyviai sustabdžius finansines operacijas, už krovinių pervežimo paslaugas klientų sumokėti 74 950 eurų liko įmonės sąskaitoje.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Įtariamuoju tapęs vyras savo kaltę pripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas tiems, kurie apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Už dokumentų suklastojimą ar suklastotų dokumentų panaudojimą arba realizavimą, kai padaroma didelė žala, numatytas laisvės atėmimas iki šešerių metų.