Sukčiai kėsinasi į įmonių pinigus

Policijos nuotr.
Policija perspėja būti atidžiais.
Praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje nuo elektroninių sukčių nukentėjo dvi Šiaulių apskrities įmonės, prarasdamos nemenkas pinigų sumas – 14 000 ir 19 000 eurų. Policija perspėja: įdėmiai tikrinkite informaciją.

Abiem atvejais įmonių finansininkai iš užsienio partnerių gavo elektroninius laiškus, informuojančius apie pasikeitusias jų bankų sąskaitas. Laiškuose nurodyta pinigus už prekes ar suteiktas paslaugas pervesti į naujas sąskaitas – taip įmonių atstovai ir padarė. Visgi po kelių dienų paaiškėjo, kad tikrieji partneriai pinigų negavo ir jokių banko sąskaitų nekeitė.

Patikrinus minėtus laiškus, pastebėta, kad jie buvo siųsti iš elektroninio pašto adresų, kurie labai panašūs į tikruosius partnerių elektroninio pašto adresus, pakeitus vieną ženklą, pavyzdžiui, pridedant tašką ar raidę.

Šiaulių apskrities policija įspėja įmonių vadovus, finansininkus ir kitus su tarptautiniais lėšų pervedimais dirbančius asmenis įdėmiai tikrinti duomenis, kai gaunamas laiškas apie banko sąskaitos pasikeitimą. Rekomenduojama tiesiogiai, saugiu ryšiu, susisiekti su partnerių atstovais ir išsiaiškinti ar informacija apie banko sąskaitos keitimą yra tikra.