Stirniuką nušovusiam medžiotojui teks paploninti piniginę

AAA nuotr.
Tyrimą atlikę aplinkosaugininkai nenustatė, kad nukautas stirniukas būtų pasiligojęs, kaip teigė medžiotojas.
Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė, kad šių metų sausį Pakruojo rajono „Sukmedžio“ medžioklės plotų vienete nušautas stirnos jauniklis nesirgo. Todėl jį nušovusiam medžiotojui surašytas protokolas dėl administracinio teisės pažeidimo, apskaičiuota žala gyvūnijai.

Šių metų sausio 31 dieną socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžius vaizdo įrašui apie stirniuką, Pakruojo aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėtai sumedžioto stirnos jauniklio „Sukmedžio“ medžioklės plotų vienete, Vainiūnų gyvenvietės prieigoje.

Tą pačią dieną buvo surinkta pirminė informacija ir apklaustas medžiotojas. Asmuo tikino, kad gyvūnas akivaizdžiai sirgo, buvo išsekęs ir agresyvus, todėl jį ir sumedžiojo.

Medžiotojas taip pat teigė, kad pirminė informacija buvo gauta iš Pranešimų priėmimo tarnybos, todėl jis atvyko ir nutraukė gyvūno kančias.

Visgi buvo nustatyta, kad nurodymas sumedžioti gyvūną duotas nebuvo. Situaciją ir aplinkybes turėjo įvertinti pats medžiotojas.

Pranešėjo pateiktame vaizdo įraše matyti, kad stirnos jauniklis nebuvo išsekęs, sužeistas ar akivaizdžiai sergantis, kaip teigė medžiotojas. Kad įsitikintų, ar tikrai sumedžiotas stirnos jauniklis nesirgo, Pakruojo aplinkosaugininkai perdavė jo vidaus organus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno teritoriniam skyriui.

Minėta institucija, atlikusi patologinius tyrimus, pateikė išvadą, kad stirnos jauniklis ligoms būdingų požymių neturėjo.

Be to, asmuo, sumedžiojęs stirniuką, privalėjo vaizdo fiksavimo priemonėmis užfiksuoti gyvūno sužeidimo, sužalojimo ar ligos požymius bei telefonu informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą. Medžiotojas nebuvo gavęs pareigūno leidimo doroti sumedžiotą gyvūną ir nesilaikė Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų.

Be to, kaip paaiškėjo, šauta buvo iš arčiau nei 200 metrų nuo gyvenamųjų sodybų ir naudojamų pastatų – taip medžiotojas pažeidė dar vieną Medžioklės įstatymo punktą.

Pažeidėjui surašytas protokolas dėl administracinių teisės pažeidimų, bauda gali siekti iki 1 800 eurų, žala gyvūnijai viršija 1 050 eurų. Visas aplinkybes įvertins ir nutartį priims Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmai.