Šiaulių aplinkosaugininkai pričiupo medžioklės taisyklių pažeidėjus

AAA nuotr.
Ginklo savininkui gresia baudžiamoji atsakomybė.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Pakruojo rajone išaiškino medžiotoją, neteisėtai sumedžiojusį danielių. Taip pat nustatyti du asmenys nelegaliai medžioję Šiaulių rajone ir neturintys leidimo ginklui. Pažeidėjams gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

Taisykles sulaužė būdamas neblaivus

Pagal turimą informaciją aplinkosaugininkai, laukdami pasaloje, Pakruojo rajone, „Sukmedžio“ medžioklės plotuose, pastebėjo švysčiojantį prožektorių ir šūvius.

Patikrinus medžioklės vietą nustatyta, kad asmuo danielių sumedžiojo draudžiamu medžioklės būdu – jį apšviečiant šūvio metu su prie šautuvo primontuotu prožektoriumi. Tokį prožektorių, kuris yra pritaisytas prie šautuvo, galima naudoti tik medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras tykojant, su šunimis arba ieškant sužeistų žvėrių.

Kilus įtarimui dėl medžiotojų blaivumo, aplinkosaugininkai iškvietė policijos pareigūnus. Dviem iš keturių medžiotojų nustatytas 0,74 ir 0,95 promilės girtumas, tarp jų ir medžioklės vadovui, kuris nušovė danielių.

Dėl neteisėtu būdu sumedžioto gyvūno ir vykdytos medžioklės, naudojant šaunamąjį ginklą ir būnant neblaiviu, iš medžiotojo paimtas ginklas ir sumedžiotas gyvūnas.

Pažeidimą padariusiam asmeniui už neteisėtai sumedžioto danielio patiną, teks sumokėti gyvūnijai padarytą žalą – 6 134,70 euro. Medžioklės vadovui gresia administracinė atsakomybė už medžiojimą draudžiamomis priemonėmis ir gresia bauda iki 1 700 eurų. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl asmens neblaivumo.

Ginklo savininkas prisipažino

Kitą dieną Šiaulių rajone, Lygudų medžioklės plotuose, pastebėtas palauke važinėjantis visureigis. Aplinkosaugininkams apžiūrėjus įtartiną automobilį, rastas šautuvas su nelegaliu priedėliu – garso slopintuvu ir šoviniais.

Apklaustas automobilio vairuotojas teigė, kad yra medžiotojas ir atvyko prie bokštelio su tikslu papildyti šėryklą pašaru, o ginklas yra su juo kartu atvykusio draugo, kuris dar negrįžęs iš miško. Asmuo, kuriam priklausė ginklas vengė pasirodyti, kurį laiką slėpėsi miške, tačiau sužinojęs, kad yra pastebėtas priėjo ir paaiškino, kad jis yra ginklo savininkas.

Vyrai nepateikė nei medžioklės lapo, nei ginklo dokumentų, todėl buvo iškviestas policijos ekipažas. Atvykę policijos pareigūnai sulaikė nelegalaus šautuvo savininką, ginklas buvo konfiskuotas.

Pažeidėjams bus taikoma administracinė atsakomybė ir bauda iki 1 700 eurų dėl nelegaliai vykdytos medžioklės, gresia automobilio konfiskacija. Už nelegalaus ginklo turėjimą, numatyta baudžiamoji atsakomybė.