Šiaulių aplinkosaugininkai ir vaiko teisių specialistai sustiprino bendradarbiavimą

AAA nuotr.
Šiaulių aplinkosaugininkai ir vaiko teisių gynėjai dalyvavo nuotoliniame pasitarime aptarė esminius su vaiko teisių interesais susijusius klausimus.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos aplinkosaugininkai dalyvavo tarpinstituciniame pasitarime su Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais. Vaikų teisių gynėjai pateikė gaires, kaip tinkamai ir etiškai elgtis atliekant galimai padariusių aplinkosauginius nusižengimus asmenų su mažamečiais vaikais patikrinimus.

Aplinkos apsaugo departamento Šiaulių valdybos aplinkosaugininkai dalyvavo tarpinstituciniame pasitarime su Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais. Vaikų teisių gynėjai pateikė gaires, kaip tinkamai ir etiškai elgtis atliekant galimai padariusių aplinkosauginius nusižengimus asmenų su mažamečiais vaikais patikrinimus.

Per pokalbį buvo aptarti vaiko teisių pažeidimai, vaikų įtraukimas į neteisėtas veikas, vaiko, negalinčio pasirūpinti savimi, palikimas be priežiūros ir kiti probleminiai klausimai.

Sutarta, kad per reidus ar patikrinimus pastebėję vaiko teisių ir jų interesų pažeidimus aplinkosaugininkai visada informuos vaikų teisių tarnybos darbuotojus.

„Aptardami vaikų teisių įstatymus ir bendravimo su vaikais faktorius aplinkosauginio pažeidimo aplinkybėmis, galėsime aiškiau matyti situacijas, prieštaraujančias vaikų teisėms, ir nedelsdami informuoti apie galimus pažeidimus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojus“, – teigia Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Erika Junevičienė.