Šiaulių aplinkosaugininkai aptiko beveik tris kilometrus tinklų

AAD nuotr.
Bendras aplinkosaugininkų paimtų tinklų ilgis – beveik trys kilometrai.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė tinklininkus su 29 neteisėtais žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais. Vieniems pažeidėjams neteisėta žvejyba kainuos iki 300 eurų ir teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 440 eurų.

Telšių rajone, Pakruopiškių ir Jurgežerių kaimuose rasti 25 statomieji tinklai, o bendras tinklų ilgas viršijo du kilometrus. Ne mėgėjų žvejybos įrankius laikęs pažeidėjas Pakruopiškių kaime turėjo 8 statomuosius tinklus, o Jurgežerių kaime kitas asmuo neteisėtai laikė 11 statomųjų tinklų. Už šį pažeidimą asmenims bus skirtos administracinės baudos ir konfiskuoti tinklai.

Pažeidėjai aplinkosaugininkams yra žinomi ir ne kartą bausti, už žvejybą draudžiamais įrankiais, todėl pareigūnai rinkdami informaciją nepamiršta patikrinti neteisėta žvejyba piktnaudžiaujančius asmenis.

Aplinkosaugininkai primena, kad už neteisėtų žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžiama pagal teisės aktus, gaminimas, realizavimas, įsigijimas arba laikymas užtraukia baudą iki 200 eurų.

Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Masčio ežere nustatė asmenis, žvejojusius draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais. Pagal rinktą informaciją dėl Masčio ežere statomų tinklų, aplinkosaugininkai surengė pasalą ir nustatė du pažeidėjus su keturiais pastatytais tinklais.

Asmenys prisipažino, kad ežere yra pastatę 240 metrų tinklų surištų į dvi juostas. Pažeidėjai tinklais sugavo 36 karosus.

Už šį pažeidimą jie patraukti administracinėn atsakomybėn ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 439,80 euro. Be to asmenims gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų su valties, tinklų ir pagautos žuvies konfiskacija.