Šiauliečiams buvo siūlomi neaiškūs produktai

VMVT nuotr.
Nelegaliai Šiauliuose vykdyta prekyba sustabdyta.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sustabdė Šiauliuose nelegaliai vykdytą lauko prekybą šviežia žuvimi ir mėsos gaminiais.

Pagal gautą informaciją nuvykę patikrinti Šiaulių departamento inspektoriai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnais nustatė, kad lauko prekyba šviežia žuvimi, mėsos gaminiais ir žuvies produktais Krymo gatvėje vykdyta antisanitarinėmis sąlygomis ir be tokiai veiklai būtino VMVT leidimo.

Prekiautojas turėjo tik VMVT išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą mažmeninei sezoninei vaisių ir daržovių prekybai.

Patikrinimo metu pareigūnams žmogus nepateikė daugiau kaip 43 kilogramų maisto produktų saugą ir įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Mėsos ir žuvies produktai buvo neženklinti, todėl jų atsekamumas negalimas. Nebuvo galima nustatyti, kas ir kada šiuos itin greitai gendančius maisto produktus pagamino, kur jie buvo laikomi, kokiomis sąlygomis pagaminti ir atvežti į prekybos vietą. Nenurodyti ir produktų tinkamumo vartoti terminai.

Nefasuotus maisto produktus prekiautojas laikė atvirose dėžėse ant grindinio, neapsaugodamas jų nuo išorinės taršos. Be to, neturėjo asmens medicininės knygelės ir privalomo higienos kursų pažymėjimo.

Pasak specialistų, prieš šventes nelegali prekyba paprastai suaktyvėja. Žmones vilioja gatvės prekiautojų prašoma mažesnė kaina už maisto produktus. Tačiau svarbu suprasti, kad perkant maistą, kuris parduodamas be ženklinimo etikečių, neaiškios kilmės, nenurodant tinkamumo vartoti termino datos, nesilaikant bendrųjų higienos ir temperatūros reikalavimų, rizikuojama savo ir aplinkinių sveikata.