Dėl pažeidimų sustabdyta bendrovės „Kiaulių veislininkystė“ veikla

VMVT nuotr.
Nors buvo deklaruota, kad įmonė veiklos nevykdo, veikla vis dėlto vyko.
Bendrovėje „Kiaulių veislininkystė“, įsikūrusioje Radviliškio rajone, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrinimo metu išaiškino, kad įmonė, nors ir deklaravusi, kad nedirba, iš tiesų vykdė skerdimo veiklą ir gamino mėsos gaminius. Neatmetama prielaida, kad taip mėginta išvengti oficialios veterinarinės priežiūros.

Nustatyta, kad bendrovė neturėjo nei šiai veiklai būtino VMVT leidimo, nei tam tinkamų sąlygų. Šioje įmonėje kiaulės į skerdyklą buvo gabenamos savavališkai ir tinkamai nesuženklintos, o mėsos gaminiai gaminti neužtikrinant būtinų higienos, maisto saugos, atsekamumo, šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo reikalavimų, taip sukeliant rimtą riziką vartotojų ir gyvūnų sveikatai.

Galimai organizuota ir šešėlinė prekyba, dėl to VMVT inspektorių patikrinimo metu surinkta medžiaga perduota Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnams.

Kontrolę atliekantys VMVT inspektoriai išsiaiškino, kad nelegaliai pagaminti nesaugūs mėsos gaminiai buvo tiekiami į AB „Kiaulių veislininkystė“ priklausantį prekybos skyrių, taip pat į UAB „Indritus“ parduotuvę Šeduvoje bei MB „Jusaveta“ tinklo parduotuves Kelmės ir Telšių rajonuose, UAB „Lautina“ priklausančią valgyklą Kėdainiuose.

Dėl patikrinimo metu nustatytų šiurkščių teisės aktų pažeidimų įmonės veikla sustabdyta, bus taikomos atitinkamos administracinio poveikio priemonės šios skerdyklos atsakingiems asmenims.