Neprižiūrėtas ir sergantis šuo – saugiose rankose

VMVT nuotr.
Sergančiam ir šeimininkės neprižiūrėtam keturkojui suteikta veterinarinė pagalba ir nauji globėjai.
Tikrindami įtarimus apie šeimininkų neprižiūrimą, galimai negydomą sergantį šunį Radviliškio rajone Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento inspektoriai, suradę šį augintinį ir užfiksavę jo laikymo sąlygų pažeidimus, iškart paėmė iš laikytojo. Gyvūnu jau rūpinasi gyvūnų globos organizacija, o šeimininkei, nors ir pripažinusiai, kad elgėsi nederamai, pradėta administracinė teisena.

Pasak VMVT direktoriaus Manto Staškevičiaus, gyvūno augintoja patikrinimą atlikusiems inspektoriams aiškino nusprendusi gydyti savo šunį pati, nors to realiai nedarė, galvodama, kad liga savaime praeis, į veterinarijos gydytojus nesikreipė.

„Deja, daugeliui šunų šeimininkų vis dar atrodo, kad būda, dubenėlis su vandeniu ir maistas yra viskas, ko reikia augintiniui“, – pabrėžė VMVT vadovas.

Šiuo metu ligos kankintas gyvūnas jau saugiose rankose ir yra prižiūrimas. VMVT inspektoriai nedelsiant jį paėmė iš laikytojos, kuri juo tinkamai nepasirūpino, ir nuvežė į vietos veterinarijos kliniką, kur nuo parazitų nukentėjusiam gyvūnui augintiniui skubiai suteikta reikalinga veterinarinė pagalba ir pradėtas gydymas.

Tęsiant atvejo tyrimą, bus sprendžiama dėl šio gyvūno augintinio laikytojos atsakomybės.

Susijusios naujienos