Įtariamuosius išdavė sportbačių padai

Policijos asociatyvi nuotr.
Ant kelio kriminalistus užvedė įtariamojo avėtų sportinių batelių pado spalva.
Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjai baigia tirti ir artimiausiu metu teismui nagrinėti rengiasi perduoti baudžiamąją bylą dėl sausio 21 dieną Radviliškyje įvykdytų viešosios tvarkos pažeidimo ir atvirosios vagystės.

Automobilį sustabdė sniego gniūžtė

Minėtos dienos rytą 60-metis radviliškietis po darbo automobiliu ramiai važiavo namo, tačiau G. Sakalausko gatvėje jo ramybę sudrumstė du vyrai. Vienas, nešinas plastikiniu sniego kastuvu, ėjo viena gatvės puse, o kitas su sniego gniūžte rankoje – kita. Privažiavus prie ėjusiųjų, sniego gniūžtė atskriejo ir ištiško ant radviliškiečio transporto priemonės.

Susinervinęs vairuotojas išlipo lauk ir pamėgino gauti atsakymą į klausimą: „Ką darote?“.

Atsakymo sulaukė kastuvo ir rankų smūgiais į galvą. Po suduotų smūgių radviliškietis nugriuvo ant žemės. Vienas jį užpuolusių asmenų įlindo į automobilį, paėmė ten buvusį krepšį su maisto dėžute, akiniais, vaistais ir kitais daiktais, ir pasišalino.

Į įvykio vietą atvykę Radviliškio rajono policijos Reagavimo skyriaus pareigūnai sniege pastebėjo įspaustus batų pėdsakus, pagal kuriuos ir nusekė, ieškodami užpuolikų.

Pėdsakai atvedė prie vieno M. Valančiaus gatvės gyvenamojo namo, kurio kieme stovėjo automobilis „Citroen“. Šalia jo buvo numesti keli daiktai iš nukentėjusiojo krepšio, o neužrakintame automobilyje gulėjo ir krepšys.

Sniege įspausti batų pėdsakai pareigūnus vedė toliau, tačiau Kapų gatvėje jie išnyko. Įtariamųjų paieška karštais pėdsakais baigėsi.

Rytinio incidento liudytojais tapo vienas praeivis, matęs nubėgančius asmenis ir sužalotą nukentėjusįjį, bei nukentėjusiojo automobilyje įrengtas vaizdo registratorius. Jo užfiksuotuose vaizduose į akis krito vieno įtariamųjų avimų sportinių batelių padas – jis buvo ryškiai raudonas. Pareigūnai nutarė patikrinti mikrorajone gyvenančius ir su policija dažnai reikalų turinčius asmenis.

Nuvykus į vieną Maironio gatvėje esantį gyvenamąjį namą, durų niekas neatidarė, nors iš namo sklido muzika. Kai pareigūnams vis dėlto pavyko patekti į namo vidų, viduje rado trijų vyrų ir moters girtaujančią kompaniją. Vieno jų kedai buvo ryškiaspalviu padu.

Žinomi, ir dar laukia teismo

Areštinėje atsidūrė 28 metų ir 38 metų Radviliškio gyventojai, kuriems nustatytas vidutinis girtumas.

Tai – daug kartų už įvairius nusikaltimus teisti asmenys.

38 metų įtariamasis žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teisėsaugininkams. Už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus jis daug kartų teistas Ispanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje.

Šiuo metu šis vyras laukia teismo už vasario 15 dieną įvykdytą viešosios tvarkos pažeidimą viename Radviliškio prekybos centre. Čia jis su draugu dėl chuliganiško elgesio eilinį kartą sulaukė teisėsaugos dėmesio. Vyras įvairiais necenzūriniais žodžiais iškoneveikė apsaugininką, mosuodamas bokso pirštinėmis apmautomis rankomis taikėsi jį smūgiuoti. Įsismarkavęs vyras į darbą paleido ne tik rankas, bet ir kojas – spardė parduotuvės krepšelius, sieną, vaikų atrakcijai skirtą žaislinį arklį.

28 metų įtariamasis reikalų su teisėsauga irgi turėjęs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.