Pašarų gamybos įmonė Šiaulių rajone veikė nelegaliai

Policijos nuotr.
Nelegaliai veikusios bendrovės „Adzida“ patalpose nustatyta grubių pažeidimų.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai praėjusią savaitę išaiškino nelegaliai veiklą vykdžiusią pašarų gamybos įmonę Šiaulių rajone.

Gavę pranešimų apie galimai nelegaliai gaminamus pašarus, VMVT inspektoriai patikrino UAB „Adzida“. Informacija pasitvirtino – paaiškėjo, kad bendrovėje pašarai buvo gaminami neturint tam leidimo. Taip pat išsiaiškinta, kad nelegaliai gaminti pašarai buvo tiekiami ir kitoms įmonėms – Marijampolės rajono individualiai įmonei „Žalia stotelė“ ir Panevėžio rajone įsikūrusiam V. Šarapajevaitės dekoratyvinių paukščių auginimo ūkiui.

Neplaninio patikrinimo metu UAB „Adzida“ patalpose inspektoriai nustatė daug šiurkščių pažeidimų: gamybinės patalpos buvo nešvarios, neatitiko higienos reikalavimų. Įmonėje nebuvo užtikrinamas pašarinių žaliavų ir kombinuotųjų pašarų atsekamumas. Apie parduodamą produkciją UAB „Adzida“ skelbėsi interneto skelbimų portaluose.

Įvertinus visų pažeidimų galimą įtaką pašarų saugai ir gyvūnų sveikatai, šiai įmonei uždrausta gaminti ir tiekti į rinką kombinuotuosius pašarus ir pašarines žaliavas.

Iš viso nurodyta utilizuoti patikrinimų metu nelegaliai tvarkytus įvairiose talpose rastus 1 875 kilogramus jau pagaminto pašaro triušiams, vištoms, žuvims ir kt. Atsakingiems asmenims už jų neteisėtus veiksmus bus taikomos administracinės nuobaudos.

Įsigijusiems UAB „Adzida“ pašarų, rekomenduojama jų nenaudoti ir pranešti VMVT inspektoriams, nes pašarų sudėtis ir jų kokybė yra nežinoma, be to, jie gaminti nesilaikant privalomų higienos ir kitų reikalavimų – dėl to gali kilti rizika gyvūnų sveikatai ir gyvūninės kilmės maisto produktų saugai.

Siekiant įvertinti visas aplinkybes, tyrimas tęsiamas, VMVT patikrinimų metu surinktą informaciją perdavė ir Valstybinei mokesčių inspekcijai.