Pakruojo aplinkosaugininkai surinko pakankamai įkalčių

AAA nuotr.
Pakruojo aplinkosaugininkams pavyko įrodyti, kad asmenys pažeidė medžioklės taisykles.
Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gegužę laimėjo du teismus. Abu asmenys buvo pripažinti padarę aplinkosaugos nusižengimus ir neteisėtai sumedžioję laukinius gyvūnus.

2020 metų gruodį Pakruojo aplinkosaugininkai atliko tyrimą dėl sumedžioto tauriojo elnio, kai apie sumedžiotą žvėrį asmuo nepažymėjo medžioklės lape ir neinformavo Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos.

Kai taurusis elnias buvo sužeistas, medžiotojas privalėjo informuoti Pranešimų priėmimo tarnybą dėl žvėries nušovimo, bet to nepadarė. Atliekant tyrimą, medžiotojas keitė įvykio versijas. Teigė, kad nerado sužeisto elnio, vėliau, sakė, kad gyvūnas buvo jau kritęs ir pan. Tyrimą apsunkino ir tai, kad nebebuvo žvėries kūno. Tačiau aplinkosaugininkų surinkti parodymai ir įkalčiai teismą įtikino.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai medžiotoją pripažino kaltu padarius Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 1 ir 8 dalies nusižengimus, skyrė 800 eurų baudą ir atėmė teisę medžioti vieniems metams.

Šių metų vasarį aplinkosaugininkai pričiupo medžiotoją, kuris gretimo medžioklės būrelio plotuose iš automobilio arčiau nei 200 metrų atstumu nuo gyvenamojo namo sumedžiojo lapę.

Medžiotojas neteisėtai medžiojo iš transporto priemonės kaimyniniame medžioklės ploto vienete, neturėdamas nustatyta tvarka išduoto galiojančio medžioklės lapo. Tyrimo metu asmenys taip pat vis keitė parodymus norėdami suklaidinti pareigūnus.

Pakruojo teismo rūmai, įvertinę aplinkosaugininkų surinktus įrodymus, medžiotoją pripažino padarius nusižengimą. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 5 ir 8 dalis jam skirta 1 050 eurų bauda ir teisės medžioti atėmimas dvejiems metams.

Taip pat medžiotojui teks atlyginti gyvūnijai padarytą žalą – 175,45 euro.

Abi teismo nutartys dar gali būti skundžiamos.