Neteisėtai sugauta lydeka žvejui kainuos brangiai

AAA nuotr.
Neteisėtos žūklės įrankiai. Jų savininkui teks atlyginti ne tik aplinkai padarytą žalą, bet ir patuštinti piniginę, nepaklusus pareigūnės reikalavimui.
Vasario 21 dieną su neteisėtai sužvejota lydeka aplinkosaugininkų pričiuptas vyras, norėdamas išsisukti nuo baudos, sugalvojo būdą, kuris jam turėjo padėti išvengti atsakomybės. Vyras paleido lydeką į eketę, be to, apstumdė aplinkosaugos pareigūnę.

Pažeidėjui dabar teks atlyginti ne tik gamtai padarytą žalą, už pasipriešinimą aplinkosaugininkei bus pradėta administracinė teisena.

Šiaulių aplinkosaugininkai, tądien gavę pranešimą, kad Šiaulių miesto savivaldybės Rėkyvos ežere vienas vyras neteisėtai sugavo lydeką, skubiai ten nuvyko. Beieškant nurodyto asmens, buvo patikrinti ir kiti sutikti žvejai. Kadangi jų buvo ne vienas, pareigūnai išsiskirstė.

Aplinkosaugininkei priartėjus prie vieno iš žvejų ir paprašius parodyti dėžę su laimikiu, vyras stūmė ją ir įmetė lydeką į eketę.

„Vyro paklausiau, ar neturi sugavęs lydekų. Sulaukiau atsakymo – sugavau. Tada pasilenkiau prie žvejybinėje dėžėje esančio balto nepermatomo maišelio. Žuvis suspurdėjo ir pasirodė lydekos galva. Paprašiau žvejo mėgėjo atsitraukti, nes norėjau užfiksuoti lydeką. Tačiau netikėtai pilietis griebė lydeką, stipriai trenkė man į raktikaulį ir įmetė lydeką į vandenį“, – teigia Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Jovita Martinonienė.

Aplinkosaugininkės teigimu, asmuo kategoriškai neigė sugavęs lydeką, bet pripažįsta, kad ėmėsi veiksmų prieš pareigūnę.

Pažeidėjas, pareigūnės akivaizdoje nusprendęs atsikratyti pagautos lydekos, atsakomybės neišvengs. Jam gresia bauda iki 300 eurų, reikės atlyginti aplinkai padarytą žalą – 240 eurų. Taip pat paimti pažeidimo padarymo įrankiai.

Be to, kadangi neįvykdė pareigūno teisėtų reikalavimų, pažeidėjui pradėta administracinė teisena ir gresia bauda iki 700 eurų.