„Lydeka 2021“: patikrinta 12 vandens telkinių, nustatyta pažeidėjų

AAA nuotr.
Patikrinti 29 žvejai mėgėjai, nustatyti 5 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, tarp kurių ir neteisėtas lydekos sužvejojimas.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vykdydami akcijos „Lydeka“ reidus, Akmenės ir Mažeikių rajonuose tikrino žvejus. Pažeidimų neišvengta.

Per reidą apvažiuoti Alkiškių, Pakalniškių, Naujosios Akmenės miesto, Sablauskių, Klykolių, Kalnijų, Tulnikių, Leckavos, Laižuvos tvenkinius, Sedos ir Meižių ežerai ir Ventos upė. Patikrinti 29 žvejai mėgėjai, nustatyti 5 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, vienas iš jų šiurkštus – asmuo masalui naudojo žuvelę ir draudžiamu laiku sugavo lydeką.

Iš pažeidėjo buvo paimti du stovai su vėliavėlėmis ir lydeka. Vyrui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Už neteisėtai sugautą lydeką teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 240 eurų.

Draudžiamu metu sugavus lydeką skiriama bauda nuo 120 iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20-osios draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę, o nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20-osios galioja draudimas gaudyti lydekas.