Kaukėto užpuolimo versija atmesta

Redakcijos archyvo nuotr.
Pa­rei­gū­nai ma­no, kad įsi­bro­vi­mo, apie ku­rį pa­pa­sa­ko­jo ne­pil­na­me­tis, ne­bu­vo. Kul­ka grei­čiau­siai pa­leis­ta per iš­ger­tu­ves.
17-metis Joniškio gyventojas paskambinęs Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu ir pranešęs apie ginkluotą įsibrovimą į namus, pasirodo, apsimelavo. 

112-uoju paskambinęs nepilnametis pranešė, kad į jį šovė ir pilvą sužalojo įsibrovę du vyrai. Tačiau atvykusiems pareigūnams įvykio aplinkybes vaikinas pasakojo nenoriai. Jis teigė, kad liepos 21-osios naktį į jo gyvenamą mansardą, į kurią galima užlipti metaliniais laiptais iš lauko pusės, įsiveržė du kaukėti vyrai, šovė į jį dujiniu pistoletu, o po šūvio pasišalino. Medikai ligoninėje iš vaikino poodinio audinio ištraukė šratą.

Neblaivaus (1,31 promilės) vaikino pasakojimas apie sužalojimo aplinkybes buvo nenuoseklus, jis piktinosi pareigūnų užduodamais klausimais, atsakydamas, jog policiją išsikvietė tam, kad suteiktų pirmąja pagalbą, o ne klausinėtų.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad nukentėjusiojo pranešimas galimai buvo melagingas. Manoma, kad, siekdamas pagalbos dėl sužalojimo, jis nuslėpė tikrąsias sužalojimo aplinkybes. Įtariama, kad pas dėdę vykusių išgertuvių metu tarp nepilnamečio ir dėdės kilo konfliktas, per kurį dėdė pneumatiniu ginklu iššovė ir pataikė į 17-metį.

Pas nurodytą dėdę kratos metu pareigūnai rado šaunamųjų ginklų, kastetą, vieną šratą. Leidimo ginklams laikyti joniškietis neturi. Todėl buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais. Jei po specialistų tyrimo paaiškės, kad jo turėtų pneumatinių ginklų sviedinio kinetinė energija viršija 7,5 J, o dujinis ginklas tinkamas šaudyti, vyrui grės baudžiamoji atsakomybė.