Išsinuomotu automobiliu – vogti katalizatorių

Policijos nuotr.
Pirminiais duomenimis, įtariamųjų uždarbis už pavogtus automobilių katalizatorius – apie tris tūkstančius eurų.
Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnai balandžio 16 dieną sulaikė tris Šiaulių rajono gyventojus, kurie įtariami katalizatorių vagystėmis iš automobilių.

Nuo kovo 20-osios Šiaulių miesto pietinio mikrorajono, Rėkyvos ir Šiaulių rajone esančių Ginkūnų gyventojai rytais rado savo automobilius „Lexus RX400H“, „Toyota Prius“, „Toyota RAV 4“, „Toyota Land Cruise“ be katalizatorių – jie buvo išpjauti.

Naktinių vagysčių tyrimas buvo sudėtingas, asmenų, galinčių suteikti kokios nors su šiais nusikaltimais susijusios informacijos nebuvo.

Tačiau kriminalistai rankų nenuleido ir intensyvus jų darbas davė rezultatų – įtariamieji buvo nustatyti. Tai trys Šiaulių rajono gyventojai – 15-kos, 17-kos ir 18-kos metų.

15-metis mokosi pagrindinėje mokykloje. Du kiti – nedirba ir nesimoko. Pilnametis, pasibaigus darbų sezonui Norvegijoje, grįžo į Lietuvą ir apsigyveno pas 17-metį, kurio tėvai išvykę į užsienį.

Vyriausiasis iš trijulės yra ragavęs automechanikos mokslų ir žinojo katalizatoriaus kainą, tad, manoma, kad idėja dėl jų vagystės jam ir šovė.

Bendrininkai važinėdavo išsinuomotu automobiliu ir ieškodavo jų tikslui tinkamų automobilių, specialiomis žirklėmis iškirpdavo katalizatorius ir juos realizuodavo neoficialiam, kol kas dar nenustatytam supirkėjui.

Pirminiais duomenimis, už vogtus katalizatorius jie uždirbo apie 3 000 eurų.

Visiems trims sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl 11-kos vagysčių, jiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.