Naujausios
Gyvybė užgeso
Šeštadienio popietę Radviliškio ligoninės reanimacijos skyriuje mirė 53 metų vyras. Į medikų rankas jis pateko išvakarėse, kai dėl 78 procentų kūno paviršiaus nudegimo greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo atvežtas po gaisro Radviliškio rajone, Kleboniškių kaime.
Pranešimą apie gyvenamojo namo gaisrą minėtame kaime ugniagesiai gavo penktadienį, apie 15 valandą.
Iš liepsnojančio namo smarkiai apdegęs šeimininkas išbėgo pats. Tuo tarpu neįgalią jo žmonos seserį pro namo langą iškėlė į nelaimės vietą subėgę kaimo žmonės. Abu sužalotieji išvežti į gydymo įstaigą: moteris smarkiau nenukentėjo, tuo tarpu vyrą teko reanimuoti. Deja, medikų pastangos rezultato nedavė.
Gaisro metu sudegė namo stogas, vietomis išdegė perdanga, sudegė namo vidus.
Pirminiais gaisrų tyrėjų duomenimis, gaisras kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi. Neatmetama, kad šeimininkas buvo neblaivus. Gali būti, kad jis neatsakingai elgėsi su namo prieangyje stovėjusia dujine virykle – šioje patalpoje surastas gaisro židinys, be to, būtent čia įvyko ir nedidelis bebaigiančių sudegti dujų sprogimas. Gaisravietę apžiūrėję tyrėjai aptiko ne tik aplinkui dujinę apdegusią sieną, bet ir įtrūkusį dujų balioną.
Spėjamas savaiminis gaisras
Sekmadienio popietę, apie 16 valandą Radviliškio rajone, Vainiūnų kaime, Kaimynų gatvėje, atvira liepsna degė medinė daržinė.
Gaisro metu sudegė ne tik statinys, bet ir jame buvusios malkos, aprūko žemės ūkio padargai, nuo karščio išdužo už 8 metrų nuo gaisravietės esančio gyvenamojo namo langai.
Nudegė ir šalia degusios daržinės stovinčio pastato stogas. Ugniagesiams pavyko išsaugoti jame buvusį automobilį "Mazda 6".
Anot gaisrų tyrėjų, realiausia šio turtą suniokojusio gaisro priežastis – savaiminis užsidegimas. Patalpoje, kurioje kilo gaisras, buvo sukrautos cheminės medžiagos. Neatmetama, kad, susikaupus drėgmei, įvyko cheminė reakcija.
Pagalba suteikta vietoje
Šeštadienio naktį, pustrečios valandos po vidurnakčio, Šiaulių rajone, Sutkūnų kaime, liepsnojo malkinė, kurioje buvo įrengta lauko virtuvė.
Šio gaisro metu apdegė šeimininkas – po medikų apžiūros ir pagalbos suteikimo vietoje vykti į ligoninę jis atsisakė.
Gaisro metu sudegė malkinės stogas, apdegė sienos, viduje sudegė namų apyvokos daiktai.
Užsidegė traktorius
Spalio 5 dienos rytą Kelmės rajono Šaukėnų seniūnijos Lykšilio kaime, užsidegė traktorius "Case 844".
Atvykus ugniagesiams, transporto priemonė jau buvo užgesinta.
Gaisro metu sudegė visos degiosios traktoriaus detalės, termiškai paveiktos metalinės detalės.
Dūmų detektoriai – privalomi
Ugniagesiai informuoja: reikalavimą nuo praėjusių metų gegužės 1 dienos gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius išpildė toli gražu ne visi gyventojai.
Pasak Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Zonio, vis dar intensyviai vykdomos planinės gyvenamųjų patalpų patikros, siekiant išsiaiškinti ir perspėti gyventojus apie reikalavimą (ne rekomendaciją!) įsirengti dūmų detektorius. Patikros, anot G. Zonio, vyks ir ateityje, tik, gali būti, kad jos bus jau ne perspėjamosios, kaip dabar, o už detektoriaus neįrengimą grės administracinė nuobauda.
Derėtų žinoti
Detektoriai tapo privalomi įsigaliojus Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimams. Tai viena efektyviausių priemonių, apsauganti žmonių gyvybę bei turtą: kai patalpoje atsiranda dūmų, šie prietaisai garsiu signalu perspėja žmones apie kilusį gaisrą. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint šį prietaisą namuose, šaižus jo garsas prikelia iš miego ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.
Gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Tai yra minimalus reikalavimas, tačiau dūmų plitimą riboja įvairios pastato konstrukcijos (sienos, durys, perdangos ir pan.). Rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje, ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.
Įrengiant detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.
Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių.
Patikros vyks ir ateityje, tik jos bus ne perspėjamosios, – už detektoriaus neįrengimą grės administracinė nuobauda.