Aplinkosaugininkų dėmesys – motorinėms priemonėms ir žvejams

AAA nuotr.
Rėkyvos ežere ir Bubių tvenkinyje vykdė akciją „Plaukiok atsakingai“ tikrinti asmenys, plaukiojantys motorinėmis transporto priemonėmis ir žvejai.
Šiaulių valdybos Šiaulių gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai Rėkyvos ežere ir Bubių tvenkinyje vykdė akciją „Plaukiok atsakingai“. Buvo tikrinami ne tik asmenys, plaukiojantys motorinėmis transporto priemonėmis, bet ir žvejai. Iš viso patikrintos 35 priemonės su vidaus degimo varikliais ir 41 žvejys. Smagu, kad pažeidimų nenustatyta.

Šiaulių aplinkosaugininkų reidas sutapo su Bubių tvenkinyje organizuojamomis Žemaitijos sportinės žūklės lygos spiningavimo čempionatu.

„Dėkojame organizatoriams ir dalyviams, kurie, rodydami pavyzdį, kuria gražią žūklės tradiciją. Šis čempionatas Bubių tvenkinyje organizuojamas griežtai tik pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, bet ir laikantis Aplinkosaugos sąlygos plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginiai reikalavimų. Tai puikus pavyzdys, kai renginyje užtikrinami visi reikalavimai ir nedaroma žala aplinkai“, – sakė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Akvilė Jagučanskytė.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikslinius akcijos „Plaukiok atsakingai“ reidus pradėjo balandžio 20 dienos ir tęs iki birželio 20-osios.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.