„Žalgirio“ pergalė ir atsisveikinimas su P. Jankūnu

BC „Žalgiris“ nuotr.
Kaune „Šiauliai-7bet“ mažajame finale patyrė trečiąjį pralaimėjimą. Pauliui Jankūnui (priekyje) galimai tai buvo paskutinės karjeros rungtynės namų arenoje.
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmadienį įvyko medalininkų nenulėmusios, bet itin sentimentalios rungtynės. Kauno „Žalgiris“ savo arenoje 85:70 (24:15, 27:20, 14:18, 20:17) nugalėjo Šiaulių „Šiaulius-7bet“ ir bronzinėje serijoje iki keturių pergalių atsiplėšė 3:0.

Išskirtiniu šis mačas tapo ne dėl jo rezultato – karjeros pabaigą pasitinkančiam Pauliui Jankūnui tai buvo galimai paskutinės rungtynės „Žalgirio“ arenoje. Dar vieną tokį mačą jam suteiktų nebent šiauliečių pergalė ketvirtajame serijos mače.

Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė Edgaras Ulanovas. „Žalgiriečiai“ įsibėgėjo pirmieji, o Manto Kalniečio tritaškis suteikė jiems devynių taškų persvarą – 16:7. Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodė garsiai gerbėjų sutiktas P. Jankūnas.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ didino apsukas ir po Josho Nebo dvitaškio su pražanga atsiplėšė triuškinančiu skirtumu – 33:15. Šiauliečiai atsisakė nuleisti rankas ir po Martyno Varno dėjimo aptirpdė deficitą iki vienženklio – 28:37. Karolio Lukošiūno, Tylerio Cavanaugh ir Regimanto Minioto tritaškiai grąžino iniciatyvą šeimininkams (48:31).

Trečiajame kėlinyje Kauno klubą patempė J. Nebo, o Marekas Blaževičius pasižymėjo galingu dėjimu su pražanga – 57:41. Su Nielso Giffey bloku susitaikyti nenorėjęs Giedrius Staniulis uždirbo techninę pražangą.

Ketvirtąjį kėlinį „Šiauliai-7bet“ pasitiko priartėdami iki 12 taškų (53:65), tačiau „Žalgiris“ į tai atsakė dar vienu spurtu, o techninę nuobaudą gavo ir Antanas Sireika. Praraja tarp komandų vėl suapvalėjo ties 20 taškų – 75:55. Lemiamo spurto svečiams surengti nepavyko.

A. Sireika likus minutei dar paprašė minutės pertraukėlės tik tam, kad P. Jankūnas galėtų pasikeisti su komandos draugu. Po jos Šiaulių klubo treneris dar sumušė rankomis su būsima lygos legenda.

Emocingai išlydėtas kapitonas P. Jankūnas per 19 minučių pelnė 4 taškus (1/2 dvitaškių, 2/3 baudų metimų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, 3 kartus prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.

„Žalgiriui“ Marekas Blaževičius pelnė 15 taškų, Tyleris Cavanaugh – 13, Joshas Nebo (6 atk. kam.) ir Regimantas Miniotas – po 11.

„Šiauliams-7bet“ Donatas Sabeckis pelnė 13 taškų (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Martynas Varnas – 12, Arminas Urbutis ir Danielis Baslykas – po 10, Giedrius Staniulis – 9 (5 atk. kam.).

Ketvirtasis ir, galimai, lemiamas mūšis dėl bronzos penktadienį vyks Šiauliuose.