„Betsafe-LKL“ sezoną „Šiauliai“ pradėjo nesekme

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Šiauliai“ žiūrovams padovanojo gražią, atkaklią kovą, nors ir pasibaigusią pralaimėjimu.
Šiaulių krepšinio gerbėjai trečiadienio vakarą galėjo stebėti labai intriguojančią Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) akistatą. Joje Antano Sireikos kariauna 85:88 (24:22, 19:28, 21:19, 21:19) nusileido svečiams iš Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.

Pirmajame ketvirtyje kova buvo labai lygi, bet vėliau Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae leido „7bet-Lietkabeliui“ įgauti pranašumą – 37:30. Jamelo Morriso metimas su pražanga skirtumą vertė dviženkliu (40:30), tad nuo šio momento iniciatyvą savo rankose turėjo panevėžiečiai. Tik Kyle Mangaso tritaškis leido šiauliečiams sušvelninti situaciją pačioje kėlinio pabaigoje – 43:50.

Būtent šis „Šiaulių“ legionierius po pertraukos pataikė dar vieną tolimą šūvį (46:50), o jau netrukus dar vienu metimu jis išvedė į priekį savo ekipą – 53:51. „7bet-Lietkabelis“ sureagavo – atgaivinęs puolimą vėl susigrąžino persvarą (67:59), tiesa, ji buvo trapi.

Paskutiniame ketvirtyje intriga buvo didžiulė (70:72), kadangi šiauliečiai vis kvėpavo svečiams į nugaras. Donato Sabeckio baudos metimai skirtumą rėžė iki minimalaus – 74:75. Željko Šakičiaus trys tritaškiai ėmė žlugdyti šiauliečius, nors šie rankų ir nenuleido (84:80), o D. Sabeckis smeigė labai reikalingą atsakomąjį tolimą metimą – 83:84.

Likus pusantros minutės Ž. Šakičius baudų metimais galėjo įnešti ramybės „7bet-Lietkabeliui“, tačiau to nepadarė (86:83), tiesa, Bryce Douvier taip pat proga nepasinaudojo. E. Stankevičius stojo mesti labai svarbių baudos metimų, bet realizavo vieną jų (84:86), tad šiauliečiams teko prasižengti. Liko vos 20 sek., Kristianas Kullamae nesugebėjo sumesti baudų, o Ž. Šakičius prasižengė penktąjį sykį. Arminas Urbutis galėjo išlyginti rezultatą, tačiau tikslą pasiekė tik viena bauda, laidojusi šiauliečių viltis – 85:86. K. Kullamae realizavo baudas, kurios tapo lemtingomis.

„Šiauliams“ Kyle Mangasas pelnė 24 taškus, Donatas Sabeckis – 16 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Jonas Zohore – 13, Eimantas Stankevičius – 8, Bryce Douvier ir Martynas Varnas – po 6.

„7bet-Lietkabeliui“ Željko Šakičius – 19 (7 atk. kam.), Kristianas Kullamae ir Paulius Murauskas (8 atk. kam.) – po 15, Vytenis Lipkevičius, Jamelas Morrisas ir Benas Griciūnas – po 7.

„Pirmos rungtynės visada man būna neramios. Per treniruotes matai komandą, bet nežinai, kaip ji sužais. Turiu pasidžiaugti. Nebuvo aplaidaus, negražaus žaidimo. Jei nepataikai laisvas, tai nėra blogas žaidimas. Pritrūko jėgų, sėkmės, jei būtume pataikę, galėjome laimėti“, – sakė Antanas Sireika.

„Kaip komanda žaidėme 6–7 minutes antrajame kėlinyje, likusį laiką pralaimėjome. Dėl nesusikoncentravimo praleidome blogą atkarpą, tai mano kaltė, kad nepažiūrėjome į rungtynes tinkamai“, – teigė Nenadas Čanakas.