Šiaulietės iš auksinės krepšinio komandos

Mariaus MORKEVIČIAUS nuotr.
Kartu su Prezidentu Gitanu Nausėda Lietuvos merginų krepšinio rinktinė atkartojo amerikiečių krepšininko Stephen Curry mėgstamą gestą, primenantį, kad metas – poilsiui. Nuotraukoje nėra dabar Jungtinėse Valstijose besimokančios ir žaidžiančios Rusnės Augustinaitės. Ji po čempionato iškart grįžo į Floridą.
Nors šalies vyrų krepšinio rinktinė šiemet pasiekė žemiausią per dalyvavimo istoriją rezultatą – penkioliktą vietą, turbūt Lietuvos krepšinį dar anksti nurašyti. Juk dar visai neseniai Lietuvos merginų iki 18 metų krepšinio rinktinė tapo Europos čempione. Tarp čempionių – ir trys Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ trenerės Jūratės Bertulienės auklėtinės Danguolė Pupkevičiūtė, Brigita Rimkevičiūtė ir Rusnė Augustinaitė.

 

Besitęsianti euforija

Lietuvos merginų pergalė – antroji. Prieš 14 metų – 2008-aisiais – lietuvės iškovojo pirmąjį aukso medalį.

„Dabar žmonės dažnai mus atpažįsta gatvėje ir klausinėja, domisi ir sveikina. Smagu matyti, kad daug žmonių girdėjo ir žino apie mus, – pasakoja Danguolė. – Tikiuosi, kad parodėme jaunesnėms merginoms, kurios taip pat žaidžia krepšinį, kad viskas yra įmanoma, jei sunkiai dirbi siekdamas savo tikslo. Moterų krepšinis yra labai neįvertintas ir manau, kad parodėme, kad vis dėlto į mumis verta žiūrėti ir investuoti.“

„Čempionato įspūdžiai tikrai žodžiais neapsakomi, kad ir praėjo jau to laiko, vis dar sunku suvokti ką padarėme“, – teigia Brigita. Merginos prisimena: jau lėktuve pakeliui į Lietuvą jas su pergale sveikino pilotas, o nusileidus Vilniuje – didžiulis dėmesys: gėlės, būgnų skambesys, sveikinimai, televizijos kameros.

„Buvo daug žmonių, kurie mus pasitiko oro uoste ir džiaugėsi mumis. Jautėme, kad pasiekėm kažką neįtikėtino“, – sako Danguolė.

Sunkus darbas atsipirko

„Mėnesį intensyviai dirbti krepšinio salėje, kai tavo draugai linksmai leidžia vasarą prie ežero... Kiekvieną dieną anksti keltis, dažnai per dieną būdavo po dvi treniruotes, tad nuovargis tikrai jutosi, ne tik fizinis, bet taip pat ir psichologinis, – apie pasiruošimą čempionatui prisimena viena iš auksinių Lietuvos merginų Brigita. – O kai atėjo čempionato laikas, tai buvo lyg metas parodyti, jog ne veltui taip sunkiai ir ilgai dirbome.“

Danguolė pasakoja: nesėkmingos pirmosios čempionato rungtynės su Suomijos krepšininkėmis rezultatu 61:70 lietuvėms įkvėpė tokios stiprybės, kad daugiau pralaimėjimų nebuvo. Tačiau kaip sunkiausias rungtynes krepšininkė įvardija ketvirtfinalį su Čekija – tai rungtynės, kurias laimėjus bus pelnytas bilietas į kitų metų pasaulio čempionatą. Nepaisant tvyrojusios įtampos, lietuvės įveikė čekes rezultatu 81:87.

„Kai patekome į finalą tikrai visos širdyje tikėjom, jog galime laimėti“, – prisimena Brigita. Įtemptose rungtynėse su Ispanijos rinktine, Lietuvos merginos išplėšė pergalę rezultatu 75:78.

Ateitis parodys

Danguolei prasidėję metai Šiaulių sporto gimnazijoje – paskutiniai. Mergina gimė ir augo Vokietijoje, praėjusiais metais atvyko į Šiaulius. Skaičiuoja, kad krepšinį žaidžia jau aštuonerius metus. Iki kol susidomėjo krepšiniu, žaidė rankinį ir tekvondo, tačiau krepšinis sudomino labiausiai. Ateinantį sezoną toliau žais „Šiaulių-Vilmers“ komandoje.

„Šiauliuose per praeitą sezoną tikrai daug išmokau ir todėl manau, kad Šiauliai yra labai gera vieta toliau tobulėti“, – sako Danguolė. Jos svajonė – žaisti Europos taurėje ir Eurolygoje, tačiau iki to, pasak jos, dar yra ką nuveikti. „Manau, kad viskas įmanoma, jei sunkiai dirbi dėl savo svajonės ir tiki, kad tai įmanoma, nes dabar įdėtas darbas ilgainiui atsipirks!“ – užbaigia mintį krepšininkė.

Brigita šiemet pradėjo savo trečius mokslo metus Juliaus Janonio gimnazijoje. Krepšinį žaidžia devynerius metus, šiemet baigė Šiaulių krepšinio akademiją „Saulė“. Ir savo ateitį norėtų sieti su krepšiniu, tačiau kaip viskas klostytis, parodys laikas.

„Manau, „Šiaulių“ moterų komandoje žaisiu iki tol, kol pabaigsiu mokyklą, o vėliau žiūrėsiu, kur gyvenimo kelias nuves“, – šypsosi Brigita.

Šiaulietė aštuoniolikmetė R. Augustinaitė šiuo metu studijuoja ir žaidžia krepšinį Jungtinėse Valstijose. Šį rudenį prasideda jos paskutiniai metus privačioje Montverdo akademijoje, po jų laukia žaidimas vienoje ir universitetų komandų.